Agata Kurzawa

AGATA KURZAWA


Program nauki tańca towarzyskiego obejmuje tańce latynoamerykańskie takie jak: samba, jive, cha – cha  czy pasodoble połączone ze sobą w formie mixu muzycznego i ruchowego dającego upust  niespożytej energii  każdego  dziecka.

Tańce standardowe pozwalają się wyciszyć, rozwijają poczucie rytmu oraz przenoszą  dziewczynki w bajeczny świat księżniczek tańczących na balu podczas walca wiedeńskiego czy angielskiego. Podstawowym założeniem nauki  tańca towarzyskiego jest wg mnie  dobra zabawa przy akompaniamencie muzyki. Forma tańca w parach zakłada socjalizację w grupie,   przełamywanie barier dotyczących  wstydu  oraz kontaktu fizycznego. Dzieci podczas tańca uczą się współpracy z drugą osobą jak i odpowiedzialności  za drugą osobę.

Jestem absolwentką Socjoterapii i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwentką Animacji Kultury o specjalności: taniec współczesny. Na co dzień uczę tańca towarzyskiego, klasycznego i współczesnego dzieci i młodzieży w Kaliszu oraz Ostrowie Wlkp. Posiadam brązową, srebrną oraz złotą odznakę taneczną PZST.

Prywatnie jestem wielbicielką słońca, plaży i sukienek. Lubię nowe wyzwania a praca z ludźmi daje mi dużo satysfakcji i radości.