Natalia Wojtczak

NATALIA WOJTCZAK


Moją przygodę z Młodzieżowym Domem Kultury rozpoczęłam jako 10-latka, przez kilka lat uczęszczając na różne formy zajęć (głównie muzycznych). Jakże wielka była więc radość, kiedy po kilkunastu latach, w 2014 roku, mogłam ponownie przekroczyć próg placówki, tym razem już jako nauczyciel.

Jestem absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim w klasie gitary, oraz, będąc już pracownikiem MDK, ukończyłam studia wyższe na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, o kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej.

Moją wielką pasją jest muzyka. Wyrażam ją przede wszystkim poprzez grę na gitarze, ale hobbystycznie lubię także „pobrzdękać” na pianinie i skrzypcach. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rowerze, oraz zwiedzać różne polskie miasta. W Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie prowadzę chórek dziecięcy, oraz zajęcia z nauki  gry na gitarze. 

Chórek Dziecięcy

Zajęcia skierowane są dla dzieci od 4 do 10 lat. Odbywają się one w 3 grupach, podzielonych wiekowo. Każde zajęcia rozpoczynają się od rozśpiewania, czyli pobudzenia do działania części ciała odpowiedzialnych za śpiewanie. Na zajęciach młodzi artyści uczą się piosenek z repertuaru dziecięcego, co często pozwala im przenieść się w inny świat. W śpiewanych utworach zwiedziliśmy już Krainę Bajek, w której „wszystko się zdarzyć może” oraz świat daleki, który istnieje tylko w naszych marzeniach. Poznaliśmy także Kundla burego, oraz zwariowaną, rapującą Stonogę. Dzięki uczeniu się takich piosenek dzieci mogą rozwijać swoją  wyobraźnię, umiejętność zapamiętywania tekstów, oraz ogólne umuzykalnienie. Podczas zajęć dzieciom zwracana jest uwaga na poprawną intonację głosu, dykcję oraz ogólną postawę, jaką powinien cechować się śpiewak. Repertuar, nad którym pracujemy na zajęciach, przedstawiamy podczas występów (np. „Gwiazdka dla zwierzaka”, Jarmark Bożonarodzeniowy, Festyny itp) 

Nauka gry na gitarze 

Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 20 lat. Odbywają się one w 4, kilkuosobowych grupach, podzielonych zarówno pod względem stopnia zaawansowania, jak i wieku. Podczas zajęć wychowankowie uczą są podstaw gry na gitarze: budowę instrumentu, jak „łapać” akordy, jak uderzać w struny, dzięki czemu potrafią zaakompaniować sobie do piosenek z repertuaru muzyki rozrywkowej, dziecięcej, biesiadnej i harcerskiej.