Nowy tomik „Wiersze dla dzieci”

To już trzeci tomik naszej grupy poetycko-literackiej prowadzonej przez Iwonę Łęcką. W tym roku jest wyjątkowy, ponieważ skierowany jest do dzieci.

„Dlaczego smoki ogniste są przydatne?”, „W kurniku”, „Kołysanka”, „Zabawa w chowanego”, to tylko niektóre z tytułów wierszy, które znalazły się w tomiku. Tematyka jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tu dziecięcą dociekliwość w poznawaniu i oswajaniu świata, strach przed wszelkimi potworami czy wszechobecną zabawę, także zabawę słowem. Wyzwanie, jakim było napisanie wierszy dla dzieci, podjęła Basia Ulbrych, Karina Zimniak, Krystyna Ratuszna, Malwina Banasiak, Marta Bohonos, Nel Domagała i Weronika Puchalska. Autorem ostatniego wiersza w tomiku będzie osoba, która otrzyma tomik, bowiem jedna strona jest zostawiona na utwór napisany przez właściciela książeczki.

Patronat nad projektem objęła pani dyrektor Anna Drobniewska. Opracowania literackiego i graficznego dokonała Iwona Łęcka, natomiast opracowanie komputerowe wykonał Mariusz Łęcki. Piękne ilustracje są dziełem artysty-plastyka Marceliny Wojtasik.