Sentymentalnie – ze starostą Pawłem Rajskim

Paweł Rajski był pierwszym gościem „Rozmów sentymentalnych” w Młodzieżowym Domu Kultury. Starosta powiatu ostrowskiego opowiadał między innymi o przeprowadzce placówki, o trudach w dostosowaniu dawnych szkolnych pomieszczeń do potrzeb kulturalnych, a także o swoich pasjach.

Młodzieżowy Dom Kultury przez całe lata funkcjonował w budynku przy ulicy Gimnazjalnej. W 2014 roku placówka została przeniesiona do obecnej siedziby – obiektu przy ulicy Wolności 10, gdzie niegdyś mieściły się koszary wojskowe, a potem szkoła zawodowa. I właśnie ta przeprowadzka i gruntowny remont zdominowały spotkanie z Pawłem Rajskim, które prowadziła nauczycielka MDK Hanna Olejnik. Starosta wyjaśniał, że od dłuższego czasu nosił się z zamiarem przeprowadzenia placówki, bo w dawnej siedzibie już nie było miejsca na komfortowe prowadzenie zajęć. Nowe miejsce stworzyło także kolejne możliwości – choćby dzięki profesjonalnie wyposażonej i urządzonej sali widowiskowej, w której mają miejsce koncerty, występy taneczne i teatralne, organizowane są imprezy. Starosta odpowiadał też na pytania licznie zgromadzonej publiczności – jedno z nich dotyczyło choćby tego, na jakie sam dzisiaj wybrałby się zajęcia… Co nieco opowiedział też o swoich pasjach i o tym, że kultura jest mu bliska. Spotkanie, które odbyło się w środę, 28 września, zakończyło się wspólnym zdjęciem z naszym gościem.

Młodzieżowy Dom Kultury świętuje w tym roku 40-lecie istnienia. Placówka powstała na bazie działającego wcześniej ogniska pracy pozaszkolnej. Pod szyldem MDK funkcjonuje w Ostrowie Wielkopolskim od 1982 roku. I właśnie obecny rok szkolny – 2022/2023 – jest rokiem jubileuszowym. Z tej okazji zaplanowano sporo „urodzinowych” wydarzeń. Jednym z nich jest właśnie nowy cykl spotkań „Rozmowy sentymentalne”. W ich ramach do MDK zostaną zaproszone osoby, które pośrednio bądź bezpośrednio wpłynęły na jakość zajęć w placówce. Za nami natomiast już jubileuszowy plener malarski „W gościnie u Lipskich” oraz koncert inaugurujący 40-lecie MDK.