Uczymy się grać z pulsem

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na warsztaty perkusyjne “Uczymy się grać z pulsem”. Warsztaty odbędą się 24 września, a poprowadzi je Radosław Jaszczyszak, zdobywca II miejsca w kategorii “Nadzieja Perkusyjna” Polskich Nagród Perkusyjnych Magazynu Perkusista.

Radosław Jaszczyszak to doświadczony i utytułowany perkusista młodego pokolenia. W tej chwili jest jest członkiem zespołów SIN i Fast Fat. Wcześniej współpracował z Leopoldem Twardowskim, Chórem Iunctus, zespołem Mimochodem oraz innymi. Wraz z zespołem Fast Fat występował u boku takich artystów jak: Tede, Space Of Variations, Trubadurzy, Piersi, Anna Wyszkoni czy Opiłki (supergrupa muzyków TSA); Od 2017r. prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci i młodzieży pod nazwą “Uczymy się grać z pulsem”.

Tym razem warsztaty dedykowane są dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury. Mogą w nich wziąć udział dzieci lub młodzież bez względu na wiek oraz ewentualny wcześniejszy kontakt z instrumentem.

Celem warsztatów jest:

• zapoznanie uczestników z zestawem perkusyjnym oraz innymi instrumentami perkusyjnymi;
  • omówienie poszczególnych elementów perkusji;
  • zapoznanie uczestników z historią instrumentu;
  • nauka prawidłowego uchwytu pałek i techniki werblowej;
  • nauka wprawek werblowych z przełożeniem na zestaw (tzw. rudymenty);
  • nauka podstawowych rytmów i przejść poprawa koordynacji u uczestników warsztatów.

Warsztaty perkusyjne karta zgłoszenia (Word)

Warsztaty perkusyjne karta zgłoszenia (Pdf)

Kartę zgłoszenia należy pobrać, wypełnić i złożyć w sekretariacie MDK do 23 wrzesnia.