Wyśpiewane nagrody dla wokalistek z MDK

Sukcesem dla wokalistek z MDK zakończył się międzynarodowy festiwal „Wielkopolski Paradise”. Utalentowane dziewczyny na koncercie galowym „okupowały” podium – w swoich kategoriach wiekowych zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Dwudniowe wydarzenie odbyło się w przedostatni weekend października w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z Polski oraz zagranicy – z: Litwy, Ukrainy i Białorusi. Najpierw miały miejsce przesłuchania konkursowe, a po nich – w niedzielę, 23 października – odbył się na scenie MDK koncert galowy. Udział w nim zakończył się sukcesem dla zdolnych wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury. Podopieczne studia wokalnego Art-Musica, prowadzonego przez Jacka Kasznickiego, zdobyły najwyższe noty w konkursie. W kategorii wiekowej 7-9 lat I miejsce zajęła Martyna Błaszczyk, a w kategorii wiekowej 10-13 lat I miejsce przypadło Marii Nowak. Pierwsze miejsce zajęły także Maria Kupczyk i Gabriela Grzyb, które śpiewały w kategorii wiekowej 14-17 lat; w tej samej kategorii II miejsca wyśpiewały Oliwia Łukomska i Julia Wasielak. Dodatkowo Gabriela Grzyb dostała nominację na festiwal na Litwie.