„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycja zadań teatralnych Iwony Łęckiej dla wszystkich grup teatralno-plastycznych.

„Zapraszam do zabaw teatralnych.
DOTKNIJCIE TRZECH RZECZY
Do zabawy możecie zaprosić innych członków rodziny. Zgromadźcie się na środku pokoju. Każdy z Was po kolei będzie wywoływać trzy przedmioty, których każdy musi dotknąć w dowolnej kolejności. Na sygnał START wszyscy ścigają się – kto pierwszy dotknie wyznaczonych rzeczy i wróci na miejsce. Ten kto wraca ostatni, wywołuje następne trzy rzeczy np. okno, coś zielonego, coś chropowatego.
MASAŻ BURZĄ TROPIKALNĄ
Zrób masaż komuś z rodzeństwa lub domownikowi, potem zamieńcie się rolami. Masaż musi być przeprowadzony zgodnie z poleceniem.
Kończy się dzień, ale słońce wciąż mocno grzeje (długie pociągnięcia dłoni), jednak stopniowo zaczynają spadać malutkie krople deszczu (opuszki palców) i słońce kryje się za chmury. Krople deszczu stają się coraz cięższe i cięższe (opuszki palców uderzają mocniej) i nagle nie wiadomo skąd zaczynają uderzać pioruny (całe ręce), niebo przecinają błyskawice (brzeg dłoni) i wyje wiatr (duże okrągłe ruchy). Ulewa powoli ustępuje (znowu opuszki palców) i zza chmur wygląda słońce (długie łagodne pociągnięcia), które znów wszystko ogrzewa.”