„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycja zajęć Iwony Łęckiej dla starszych grup teatralno-plastycznych.

„Witam serdecznie. Zapraszam do wykonania projektu scenografii teatralnej. Scenografia jest to plastyczna oprawa sztuki teatralnej. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia sceny. Przy tworzeniu swojego projektu pamiętajcie, że dekoracje mogą być stojące (schody, ściany, podesty, elementy tworzące tło wydarzeń rozgrywanych na scenie), wiszące (chmury, kotary) i trójwymiarowe (drzewa, kolumny, murki, skały). Waszym zadaniem będzie stworzenie na dużej kartce papieru projektu scenografii do ulubionej bajki. Mogą być one niezwykłe i fantazyjne lub oszczędne i proste. Wszystko zależy od wyboru bajki i tego, co przez swoją scenografię chcecie przekazać. Dla bardziej ambitnych, którzy chcą podjąć wyzwanie proponuję stworzenie projektu scenografii, która będzie ograniczała się do użycia tylko trzech kolorów i trzech rodzajów materiałów. Pamiętajcie, że w takim przypadku kolory muszą coś znaczyć, sugerować, określać. Do każdej scenografii należy także wykonać projekt kostiumu dla jednej postaci. Miłej zabawy teatralno-plastycznej. Poniżej zamieszczam kilka przykładowych zdjęć scenografii teatralnych.”