„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycja Pani Iwony Smektały – Strzelczyk

„Witam grupę piątkową. Ostatnio proponowałam Wam piosenkę, pt. „Gama” i mam nadzieję, że już ją umiecie i nie macie problemów z dźwiękami w gamie? Jeśli jednak ktoś nie zapamiętał i nie potrafi po kolei wymienić dźwięków, to dzisiaj przygotowałam dla Was małe powtórzenie. Jest to „Alfabet muzyczny” w formie zabawy. Zanim jednak zaczniecie to poćwiczcie dykcję na wybranych przeze mnie krótkich tekstach.Pamiętajcie, żeby czytać powoli i wyraźnie!
Dzięcioł
Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął.
Bąk
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Czyżyk
Czesał czyżyk czarny koczek, czyszcząc w koczku czarny loczek, po czym przykrył koczek toczkiem, lecz część loczkow wyszła boczkiem.
Pchła
Na peronie w Poroninie pchła pląsała po pianinie. Przytupnęła, podskoczyła i pianino przewróciła.
Byczki
W trzesawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzeliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy
trzewiczki.
Królik
Za parkanem wśród kur, na podwórku kroczył kruk w purpurowym kapturku, raptem strasznie zakrakał i zrobiła się draka, bo mu kura ukradła robaka.
Szczeniak
W gąszczu szczawiu we Wrzeszczu
klaszczą kleszcze na deszczu, szepcze szczygieł w szczelinie, szczeka szczeniak w Szczuczynie, piszczy pszczoła pod Pszczyną, świszcze świerszcz pod leszczyną, a trzy pliszki i liszka taszczą płaszcze w Szypliszkach. Powodzenia i życzę Wam miłego weekendu!”

youtu.be