„Zostań w domu” – kreatywnie z MDK: Alicja Zaremba

„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycja Pani Alicji Zaremby.
„Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na wspólne ćwiczenia, to świetna zabawa A korzyści wielkie – już niedługo lato!”

Tutaj obejrzycie filmik…

„ZOSTAŃ W DOMU”- KREATYWNIE Z MDK

Propozycja Pani Alicji Zaremby dla grupy poniedziałkowej (17.00-19.15) i środowej.

Film nr 1

Film nr 2

„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycja zajęć Pani Alicji Zaremby.

„Witam wszystkie tancerki i tancerzy z grup tanecznych: poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – Pamiętacie nasze ćwiczenia – „tarzanki” na podłodze, również na dywanikach? Spróbujcie namówić starsze lub młodsze rodzeństwo i rodziców do wspólnej zabawy. Możecie zastosować zamiast dywaników poduszki lub ręczniki. Jako przykład podaję AktivKids Szuru szuru na parkiecie- ćwiczenia na poduszkach. Znajdziecie tam jeszcze inne ciekawe ćwiczenia.
Grupy: wtorkowa i czwartkowa – ćwiczcie sobie schemat na podłodze – ten, który na ostatnich zajęciach ćwiczyliśmy. Pamiętajcie jednak, żeby najpierw rozćwiczyć wszystkie mięśnie. No i nie zapominamy kroków z ćwiczonych układów tanecznych.
Grupy: AZYL I DANCE OBSESSION – dbajcie o zdrowie i kondycję, rozciągajcie się i w miarę możliwości lokalowych Waszych mieszkań, ćwiczcie technikę układów, no i solówki. „Tańczące trzewiczki” – zmieniony termin na październik. I zostańcie w domach.”

„Dziś propozycja dla grup zaawansowanych. Marta Graham School – może filmiki, które prześledzicie, będą dla Was inspiracją do tworzenia własnych solówek. Zachęcam.
A dla WSZYSTKICH życzenia – wesołych i zdrowych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – i szybkiego powrotu na salę 24”

Sharing the Light – Martha Graham Dance Company dancers

Martha Graham Dance Company – ADORATIONS

„Kochani tancerze i tancerki. Zaczynamy nowy tydzień – oczywiście w domach. Ale możemy wyjść na spacer (oczywiście przestrzegając zasady bezpieczeństwa), dlaczego więc nie moglibyśmy iść krokiem tanecznym? Potańczyć też możemy w domy. Włączcie więc sobie dowolną muzykę i zaczynamy. Mogą to być na przykład – cztery kroki do przodu -cztery kroki w bok i skok (półobrót) – cztery kroki w tył do przodu – cztery kroki w boki i skok (półobrót). Skomplikowane? myślę, że nie, pokombinujcie! Uruchomcie wyobraźnię, bawcie się przy tym doskonale, [przy czym pamiętajcie, że tańczy całe ciało], a jeśli uda Wam się nagrać taki taniec to wysyłajcie na adres MDK – może powstanie galeria tanecznych filmików. Zaproście do tańca rodziców lub dziadków i w przerwie między „lekcjami” „możecie przewietrzyć Wasze szare komórki” – POWODZENIA!!!!!!! „

„Kochani obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca inaczej niż w poprzednich latach. Od września każdego roku szkolnego zaczynamy zawsze pracę nad nowymi układami tanecznymi. Przygotowywane tańce na pokazy taneczne udało nam się zaprezentować podczas WOŚP w styczniu. Drugi semestr, to praca nad tzw. „czyszczeniem” całości – nie udało się – bo – zostań w domu – ale mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli znów spotykać się i z nową energią przystąpić do pracy. A dziś chcę pokazać występy podczas WOŚP 2020. Miłego oglądania!”

Kostucha – Mikromusic -DANCE OBSESSION

Nasza Kołysanka – Tulia – AZYL

Do The Funky chicken – Rufus Thomas – grupy młodsze

Beyonce – End of Time – SZOŁ 2

„Kochani dziś hip hop – – grupy poniedziałek, środa i czwartek. Ćwiczymy technikę i tempo – dacie radę, najpierw powoli, ale dokładnie. Powodzenia.”

Hip Hop Basic Choreo – Lekcja 1 – „Smerf” (Bounce)

Learn Hip Hop Dance: Happy Feet

„Dziś chciałam Wam zaproponować dwa filmy o Polskich tancerzach, choreografach. Pierwszy to www.youtube.com o Conradzie Drzewieckim, drugi www.youtube.com Polski Teatr Tańca / dance_PL 2012, którego spektakle taneczne mogliśmy oglądać w OCK Ostrów WLKP. Pasja i marzenia – TO JEST TO! „