„Zostań w domu” – kreatywnie z MDK: Ewa Borowicz – Kasznicka

„ZOSTAŃ W DOMU” – KREATYWNIE Z MDK

Propozycje p. Ewy Borowicz – Kasznickiej

Elementy dzieła muzycznego, wspaniały film dla wszystkich wokalistów i muzykujących uczestników zajęć.

Zajrzyj tutaj…


„Mam propozycje dla grup wokalnych młodszych z wtorku i czwartku. Ponieważ zbliża się wiosna, wszystko się budzi do życia, słoneczko co raz częściej dla nas świeci, więc proszę byście pod okiem starszego rodzeństwa czy też z rodzicami nauczyli się tej piosenki. A za tydzień oczekuję od was nagrań zrobionych telefonem waszych wykonań. To będzie super zabawa. Pozdrawiam was serdecznie, życzę miłego i śpiewającego spędzania czasu w domu z piosenką.”

A tutaj piosenka…


„Propozycja dla grup wokalnych starszych. Jest to piosenka Natalii Zastępy pt. ,,Za późno”. Musicie się w niej wykazać skalą głosową, zwrócić uwagę na niskie dźwięki i popracować nad wysokimi, kontrolować oddech, dobrze postawić głos by w górach się ,,nie zaciskać”. Pamiętajcie, by przed śpiewaniem zrobić sobie kilka ćwiczeń oddechowych, dykcyjnych, pośpiewać gamę w różnych tonacjach. Kiedy nauczycie się tej piosenki, to proszę nagrajcie swoją wersję telefonem i wyślijcie mi .Życzę wam dobrej zabawy. Pozdrawiam was serdecznie”
https://www.youtube.com/watch?v=_ve25v7enjw

Przesyłam wam również podkład, jest na stronie ising https://ising.pl/natalia-zastepa-za-pozno-piosenka


„Propozycja dla grupy wtorkowej – zaawansowanej. Zabawa będzie polegała na tym, żeby każda/ każdy z was dośpiewał do wersji Janusza Szroma swoją wokalizę i zarejestrował nagranie na telefonie, następnie mi przesłał swoją propozycję. Czekam na wasze pomysły i liczę na kreatywność.”

Tutaj znajdziecie filmik…


„W dalszym ciągu czekam z niecierpliwością na filmiki z waszymi wykonaniami piosenek, które wam zaproponowałam w ubiegłym tygodniu. Dziś dla odmiany propozycja ćwiczeń. Pamiętajcie, tylko systematyczna praca i ćwiczenia pozwalają rozwijać się wokalnie.”

Film znajdziecie tutaj…


„Propozycja nauczenia się nowej, bardzo optymistycznej piosenki dla grup wokalnych z poniedziałku, wtorku i czwartku. Tekst piosenki jest na stronie www.mlodziartysci.eu

A oto link do piosenki:

Dam radę, dam – muz. Krzysztof Mroziński, sł. Ewa Andrzejewska


„Zadanie jest przeznaczone dla wszystkich grup wokalnych.Oddech to jeden z najważniejszych elementów, niezbędnych podczas śpiewania. Wielu wokalistów a nawet aktorów ma z tym duży problem. Dlatego na naszych zajęciach często poświęcaliśmy temu zagadnieniu wiele czasu, gdyż zaczynając nasza przygodę ze śpiewaniem, będzie on nam już towarzyszył zawsze. Prawidłowy oddech podczas śpiewu jest niezbędny. Dziś chciałam Wam zaproponować wspaniałe ćwiczenia oddechowe, które przeprowadzi z wami Alan Cyprysiak, no i przy okazji rozruszamy wasze mięśnie, czyli przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia możecie wykonywać i potraktować je jako przerwę w nauce, której zapewne macie dużo. Tylko systematyczna praca pozwoli nam utrzymać dobrą kondycję wokalną. Życzę przyjemności, Ewa Borowicz Kasznicka”

JAK ODDYCHAĆ PRZEPONĄ


Dziś mam propozycję do grupy wokalnej poniedziałkowej. Tematem zajęć będzie : Co wspólnego ma Jan Sebastian Bach z muzyką Pop ?Bardzo ciekawa propozycja, która uwzględnia tzw GESTODŹWIĘKI. Co to takiego? Gestodźwięki to np klaskanie, tupanie, pstrykanie itp w rytm muzyki, oznaczone za pomocą obrazków, które pokazują co mamy w danym momencie wykonać.
Piosenka, którą wam zaproponuję to bardzo znany przebój zespołu Sweetbox. W melodię tej piosenki został wpleciony fragment utworu znanego niemieckiego kompozytora i organisty Jana Sebasiana Bacha.
Najpierw nauczcie się tej piosenki, opanujcie dobrze melodię, tekst i rytm a potem pobawcie się gestodźwiękami. Zabawa wymaga dużej koncentracji i skupienia, co jest bardzo ważnym elementem w wokalistyce. oto link do filmiku i piosenki. Życzę wspaniałej zabawy, pozdrawiam.

Co wspólnego ma J.S. Bach z muzyką Pop ? Trochę inna lekcja muzyki.


„Przesyłam do nauki bardzo pozytywną piosenkę dla grup z wtorku i czwartku. Ostatnio jest ona wielkim przebojem wśród dzieci i młodzieży. Nagrajcie swoją wersję telefonem i wyślijcie mi na Messenger.”

Tones and I – Thridevya


„Witajcie środowi wokaliści. Dzisiejsza propozycja a raczej hasło to ,, BEZ BARIER – ŚPIEWAJMY WSZYSCY”. Mieliście już okazję śpiewać dla różnych środowisk, z różnym repertuarem i wiem, że doskonale sobie radzicie z każdym gatunkiem muzycznym. Moja propozycja jest następująca. Nauczcie się tej piosenki i nagrajcie komórką swoją wersję, dodatkowo napiszcie z kim byście chcieli tą piosenkę w przyszłości wykonać. To utwór Czesława Niemena, wielkiego mistrza, poety, kompozytora, wokalisty i instrumentalisty. A może stworzymy wspólne, zdalne nagranie? Czekam na wasze pomysły i propozycje. Pozdrawiam Was. Oto link do piosenki”

„Jednego Serca” Ania Rusowicz & Kamil Czeszel Przystanek Woodstock 2015


„Dzisiaj proponuję wszystkim grupom wokalnym zestawy ćwiczeń pt. ,,Motoryka narządów mowy”. Żeby być w dobrej formie wokalnej, należy codziennie wykonywać ćwiczenia. Proszę sobie z tych zestawów wybrać kilka i codziennie ćwiczyć, żeby utrzymać dobrą kondycję swojego głosu. Starajcie się wybierać różne ćwiczenia, żeby wszechstronnie pracować nad swoim głosem. Czas trwania ćwiczeń to 15 minut dziennie – prawda, że niewiele? Po takiej serii ćwiczeń proszę powtórzyć sobie piosenki, które ostatnio Wam zaproponowałam. Nie zapominajcie też o wszystkich piosenkach, które ćwiczycie na zajęciach, postarajcie się je ulepszać, wprowadzić ciekawe interpretacje tych piosenek, zwrócić uwagę na dykcję i oddech. Życzę wam fajnej zabawy z piosenką. Proszę śledzić nasz profil MDK – owski, bo codziennie dostarczamy wam ciekawych propozycji. Ze mną spotkacie się jeszcze w tym tygodniu, pozdrawiam Ewa Borowicz – Kasznicka”

P.S.Kliknijcie tutaj aby wejść na stronę, na której są te ćwiczenia, należy kliknąć w ,,ZESTAWY ĆWICZEŃ – WERSJA ODŚWIEŻONA”


,,Zabawy rytmiczne do piosenki pt. ,,KOKOLEOKO”.

„Dziś chciałabym Wam zaproponować fajną piosenkę, którą śpiewają dzieci na całym świecie. Do tej piosenki jest jeszcze zabawa ruchowa, w którą możecie się bawić w domu z rodzicami lub rodzeństwem. Od czwartku macie przerwę świąteczną, trochę więcej wolnego czasu, więc wykorzystajcie go na super zabawę z piosenką.
Wysyłam wam link do nauki piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_YOCo7gobQ

Kiedy już nauczycie się jej śpiewać to zapraszam do zabawy, która jest pod tym linkiem :

https://www.youtube.com/watch?v=gy8jyGRUR-8

(łatwa wersja )

https://www.youtube.com/watch?v=FeNL1EPt2VY 

(trudniejsza wersja)

Zadaniem Waszym będzie wymyślenie i zaproponowanie waszej wersji zabawy. Możecie do zabawy zaprosić całą rodzinę i miło razem się bawić. Nagrajcie mi jak się bawicie krótki filmik i prześlijcie na mojego Messengera. Liczę na fajne i ciekawe pomysły!!! Życzę zdrowych Świąt Wielkanocnych dla Was i Waszych rodzin.”


Witajcie kochani. Dziś mam propozycję dla grupy wtorkowej i grup czwartkowych. Są piosenki, które mogą śpiewać i dzieci i dorośli. Taką piosenkę właśnie przygotowałam dla was. Jest to piosenka Marka Grechuty, wspaniałego artysty, poety, kompozytora i autora tekstów ale i wykonawcy. Marek Grechuta. Człowiek, który sam siebie ocalił od zapomnienia
Niezwykła gwiazda, która świeciła własnym, niepowtarzalnym blaskiem na firmamencie polskiej muzyki. Piosenkarz, poeta, kompozytor. Jedyny, któremu udało się spopularyzować wiersze Mickiewicza czy fragmenty „Wesela” Wyspiańskiego.

,,Dni, których jeszcze nie znamy” – to jeden z największych przebojów tego wielkiego artysty.Utwór ten stał się ikoną polskiej piosenki, który chyba każdy pragnie zaśpiewać. Proponuję wam wersję w wykonaniu dziecięcej grupy ,,Mała Armia Janosika”, wersja unowocześniona i dostosowana do młodych wykonawców, trochę w innym charakterze, wplatająca elementy muzyki ludowej, góralskiej a jakże ciekawa. Oto link do nauki piosenki:

„Dni których nie znamy” MAŁA ARMIA JANOSIKA

Proponuję posłuchać też oryginału w wykonaniu Marka Grechuty i porównać obie wersje, znaleźć podobieństwa i różnice. Pod tym linkiem znajdziecie kilka słów o tym artyście oraz oryginalną wersję piosenki:

Marek Grechuta. Człowiek, który sam siebie ocalił od zapomnienia


„Propozycja dla grupy najstarszej Studia Wokalnego Art- Musica ( środa).
Witajcie kochani po świętach. Wierzę, że pracujecie nad materiałami, które co tydzień na stronie MDK zamieszczam dla was. Staram się dobierać do waszych umiejętności jak najlepsze propozycje ćwiczeń oraz ciekawy repertuar, by każdy z was mógł nadal rozwijać swój talent wokalny.
Dziś mam dla was ciekawą propozycję – piosenkę Zbyszka Wodeckiego pt. „Zabiorę Cię dziś na bal” w dwóch wersjach:
dla głosów żeńskich w wykonaniu Anny Federowicz – aranżacja fortepianowa: 

Popatrzcie i posłuchajcie tutaj…

druga wersja męska w wykonaniu Sławka Uniatowskiego – aranżacja orkiestrowa z koncertu Tribute to Zbigniew Wodecki, który został zorganizowany przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków (zachęcam do obejrzenia koncertu): 

Tribute to Zbigniew Wodecki – Sławek Uniatowski „Zabiorę Cię dziś na bal”

Znając wasze umiejętności i doświadczenie jestem pewna, że sobie poradzicie z zaproponowanym przeze mnie repertuarem.
Proszę o wasze opinie i propozycje, dotyczące zamieszczanych dla was materiałów ( ćwiczeń, repertuaru itp). Jestem do waszej dyspozycji. Piszcie do mnie na messengerze lub w komentarzach na stronie MDK. Chcę znać wasze zdanie, czego oczekujecie ode mnie, co was interesuje czy też jakie macie propozycje?
Mam dla was niespodziankę… ale o niej opowiem i napiszę wam w piątek, to będzie BOMBA NA WEEKEND !!!
Zaglądajcie na stronę MDK, tutaj się dużo dzieje, nauczyciele codziennie mają dla wszystkich wiele wspaniałych propozycji, pozdrawiam was i tęsknię za waszymi wspaniałymi głosami, brakuje mi WAS!!!”


„Propozycja dla wszystkich śpiewających i muzykujących w MDK i nie tylko!!!
Kochani wokaliści grup starszych, miłośnicy dobrej muzyki.
Zapowiadałam w środę, że w piątek będzie dla was niespodzianka BONUS – no i jest!!!
Chciałabym Was dziś zaprosić na koncert, którego autorem jest wspaniały muzyk Quincy Jones amerykański kompozytor, trębacz, aranżer i producent muzyczny. Quincy Jones to już prawie 90 – letni pan ale nadal prowadzi aktywne życie artystyczne.
Dlaczego koncert warto obejrzeć? Ano dlatego, że śpiewają najlepsi wokaliści na świecie, grają najlepsi muzycy światowej klasy, prezentują utwory z najwyższej światowej półki i to w jakim stylu?
Ponieważ Quincy Jones jest również autorem i aranżerem utworów Michaela Jacksona, dlatego w połowie koncertu jest kilka jego utworów w nowych aranżacjach. Koncert ten to prawdziwy festiwal pięknych głosów i wspaniałych wykonań. Łatwo zauważyć, że artyści bawią się muzyką i dźwiękiem. Spektakl sprawia, że przenosimy się w inny świat, niesamowicie wrażliwy i emocjonalny. Atmosfera koncertu udzieliła się również publiczności, która stała się jego częścią.
W koncercie śpiewają między innymi: Selah Sue, Shelea, Jonah Nilsson oraz najlepszy chórek jaki słyszałam ( a jakie mają głosy….), z towarzyszeniem orkiestry Quincy Jonesa.
Koncert trzeba obejrzeć cały, zwróćcie uwagę na techniki śpiewania, aranżacje, emocje, wykonanie, zaangażowanie i wielką kulturę muzyczną. Zaproście do wspólnego oglądania rodziców.
Życzę wielu wrażeń i doznań artystycznych, czekam na wasze opinie”

Oto link do koncertu: Quincy Jones: A Musical Celebration


„Propozycja ćwiczeń wokalnych dla grupy poniedziałkowej Studia wokalnego ,,Art. Musica”
(z ćwiczeń mogą korzystać również wszystkie grupy wokalne )
ROZWIBRUJ GŁOS I WYPROWADŹ DŹWIĘK Z KRTANI
Miewasz takie dni, gdy głos z trudem wydobywa się z Twojej krtani? Gdy dźwięki tak głęboko siedzą w gardle, czujesz, że brakuje im przestrzeni, swobody, naturalności? Mówimy, że głos „siada” i mocno odczuwamy ból emitowania dźwięków.
MAM DLA CIEBIE PLAN RATUNKOWY NA TAKIE DNI
Ćwiczenia rozgrzewają struny głosowe, wzmacniają głos, uczą prawidłowej pozycji dźwięku, dzięki czemu eliminujemy odczuwanie krtani/gardła w procesie mówienia/ śpiewania. Pobudzają odczucia w ciele, które możemy zapamiętać i wykorzystać podczas wydobywania dźwięków
Pod tym linkiem file:///C:/Users/MDK/Downloads/wyprowadzdzwiekzkrtani.pdf
znajdziecie kilka ćwiczeń, które pomogą w trudnościach wydobywania dźwięku. Teraz mniej śpiewacie, więc te zestawy ćwiczeń postarajcie się wykonywać codziennie.
Jeżeli chcecie podzielić się ze mną innymi propozycjami , to proszę piszcie w komentarzach lub na mojego Messengera. Do dzieła kochani…. ćwiczymy”


„Witajcie wtorkowe skrzaty czyli średnia grupa Studia Wokalnego Art Musica. Chciałabym w tym tygodniu zaproponować wam ćwiczenia wokalne, by wasz głos nadal był w formie.10 ćwiczeń (dla) głosu, które możesz wykonać w domu
To łatwe ćwiczenia, które pomogą nam zachować ciągłość w pracy nad głosem, gdy nasze plany treningowe ulegają czasowym zmianom. Można je wykonywać z rodzeństwem lub innymi członkami rodziny, gdy chcecie się odprężyć, wprawić się w lepszy nastrój, dobrze wykorzystać chwile spędzane razem, ale także by poradzić sobie z niepokojem i wyciszyć się. Potraktujmy je jako zabawę, która uczy i pozwoli mięśniom pozostać w dobrej kondycji.”

10 ćwiczeń (dla) głosu, które możesz wykonać w domu także z dziećmi


„Dziś środa a więc grupa zaawansowana Studia Wokalnego Art Musica.
Mam dla was propozycję kilku piosenek z repertuaru amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy. Wokalistka, na której warto się wzorować, przesiąknięta wrażliwością, emocjami i kulturą wykonawczą. Eva to zwykła dziewczyna, bardzo skromna a jednak ujmująca swoim śpiewem. Chociaż posiadała możliwości wokalne sprawdzone w szerokim repertuarze (jazz, blues, folk, gospel, country i pop), przez całe życie nie była szerzej znana poza okolicami Waszyngtonu. Po jej śmierci w wieku 33 lat, nagrania Evy Cassidy zostały wydane i okazały się znaczącym sukcesem.
Eva Cassidy stała się artystycznym wzorem dla Katie Melua, która napisała ku czci swej zmarłej idolki utwór „Faraway Voice”.” Oto linki do kilku propozycji repertuarowych Evy Cassidy:

Autumn Leaves (official video) – Eva Cassidy & the London Symphony Orchestra

Eva Cassidy – Fields of Gold

Eva Cassidy – At Last

Do usłyszenia za tydzień, a w piątek znów niespodzianka koncertowa!!!”


„Witam grupę młodszą i starszą czwartkową. Dziś mam dla was propozycję piosenki Wojciecha Młynarskiego ,,Róbmy swoje” ale piosenka będzie w innej odsłonie. Moja serdeczna przyjaciółka z Elbląga Kasia Panicz prowadzi zespoły wokalne ,,Szalone” i Szalone Małolaty”. To właśnie oni zmienili tekst piosenki Młynarskiego i napisali własne słowa dostosowane do dzisiejszej sytuacji. Piosenka nosi tytuł ,,Zostań w domu” i została nagrana przez dzieci i młodzież z tych zespołów. Wykonawcy są w waszym wieku, posłuchajcie jak perfekcyjnie zaśpiewali na głosy. Cała produkcja tego teledysku to ich wspólna praca. Dziękuję bardzo pani Kasi Panicz za pozwolenie na udostępnienie ich materiału byście mogli się tej piosenki nauczyć i śpiewać razem z dzieciakami z Elbląga. To taka wspaniała współpraca, bo muzyka nie zna granic, muzyka łączy wszystkich. Przesyłam link do piosenki, – śpiewajcie i bawcie się dobrze. Studio wokalne Art Musica z MDK Ostrów Wlkp pozdrawia ,,Szalone” i ,,Szalone Małolaty” z Elbląga – dziękujemy”

„Zostań w domu!”- Szalone i Szalone Małolaty


„Dziś zapraszam wokalistów i miłośników dobrej muzyki na magiczny koncert grupy Rhye, utrzymany w pop – soulowym klimacie, z pięknymi dźwiękami, wprowadzającymi w nostalgiczny nastrój i spokój.
Rhye to muzyczny projekt R&B kanadyjskiego piosenkarza Mike’a Milosha . Pierwotnie składał się z niego i duńskiego instrumentalisty Robina Hannibala .
Michael Milosh urodził się w Toronto , w Kanadzie, jest muzykiem i wokalistą. Jest klasycznie wyszkolonym wiolonczelistą. Przeniósł się do Berlina w Niemczech, aby realizować muzykę jako wokalista i producent.
Robin Hannibal był członkiem duńskiego duetu Quadron. W 2010 roku Hannibal pracował nad jakimś materiałem Quadron i został poinformowany o pracy Milosha poprzez ich wspólną wytwórnię. Skontaktował się z Miloszem, który wówczas mieszkał w Berlinie, i poprosił go, by poleciał do Kopenhagi w Danii, aby się z nim spotkać. Dwaj muzycy spędzili razem tydzień w studio nagrywając trzy utwory do swojej pierwszej współpracy.
W końcu Hannibal przeprowadził się do Los Angeles, aby tam kontynuować karierę. Tak się złożyło, że Milosh również wyjechał do Stanów. W oparciu o ich wcześniejszą współpracę w Danii, obaj zgodzili się kontynuować współpracę, tworząc duet Rhye, początkowo publikując kilka singli online, ale bez podawania jakichkolwiek informacji ogólnych. Ich posty online do „Open” i „The Fall”, zarówno romantyczne pop-soulowe piosenki, przyciągnęły uwagę . Było duże zainteresowanie oraz spekulacje wśród dziennikarzy muzycznych i recenzentów na temat tożsamości grupy. Toczyły się również dyskusje na temat wysokiego i kontrowersyjnego androgynicznego wokalu Milosha.
Jego głos i instrumentacja zespołu są podobne do głosu brytyjsko-nigeryjskiej piosenkarki SADE .
Życzę Wam pięknych doznań artystycznych podczas oglądania koncertu.”

Rhye – Full Performance


„Witam grupę poniedziałkową. Dziś mam dla was propozycję pięknej piosenki pt. ,,Tolerancja”, w wykonaniu Kasi Kowalskiej i Stanisława Soyki, autora piosenki. Tolerancja to magiczne słowo, szczególnie w dzisiejszych czasach. Przeczytajcie kilka słów o powstaniu tej piosenki.
,,Utwór powstał na kolanie, w rumorze domowym, w towarzystwie dzieci i gości. W chwilach, kiedy na szybko muszę coś poważnie powiedzieć, odnoszę się do ewangelii. Utwór „Tolerancja” jest niczym innym jak zebraniem pewnych sugestii, zaleceń ewangelicznych, które znamy wszyscy, ale nie odnosimy ich wprawnie do sytuacji, które dotyczą nas i bliźnich – opowiada Stanisław Soyka.
Większość z nas zna słowa refrenu, mało kto pamięta jednak historię powstania utworu. – Na początku lat 90 Polska borykała się z problemem rozprzestrzeniania się wirusa HIV, wielu zarażonych było wśród narkomanów. Władze reagowały, tworząc dla nich specjalne domy, gdzie mieli znaleźć pomoc. Osoby mieszkające w sąsiedztwie ośrodków obawiały się zarażenia wirusem. Dochodziło do dramatycznych sytuacji, jeden z ośrodków nawet podpalono. Jedną z osób najbardziej zaangażowanych w pomoc chorym był ksiądz Arkadiusz Nowak, który wspomina, że znalazła się grupa artystów, która zaczęła z nim współpracować, wśród nich był Staszek Soyka, który odwiedzał ich w ośrodku w Konstancinie razem z Korą Jackowską, Haliną Frąckowiak, z Eleni.
Ksiądz Nowak postanowił zorganizować serię koncertów pod hasłem „Tolerancja”. Jednym z artystów, współorganizatorów wydarzenia był Stanisław Soyka. Ta piosenka jest hymnem wielu szkół, wielu fundacji. Sam słyszałem ją w różnych okolicznościach np. na peronie kolejowym śpiewaną przez grupę wczasowiczów. To są znaki, które wskazują, że piosenka weszła głębiej w świadomość społeczną – opowiada artysta.” Oto link do piosenki:”

TOLERANCJA / NA MIŁY BÓG – Kasia Kowalska feat. Stanisław Soyka


„Halo, halo grupa wtorkowa Studia Wokalnego Art Musica – jak się macie w nowym tygodniu?
Mam nadzieję, że ubiegły tydzień minął pracowicie i zrobiliście ćwiczenia, które wam zaproponowałam. Po serii takich ćwiczeń głosy macie rozgrzane i przygotowane , by zmierzyć się z piosenką, którą trzeba zaśpiewać mocno i z rockowym ,,zadziorem”. Jest to piosenka, którą młodzi wokaliści bardzo chętnie śpiewają. Mowa oczywiście o ,,Meluzynie”. Jest to wielki przebój Małgorzaty Ostrowskiej, znanej polskiej wokalistki. Piosenka została też wykorzystana w filmie pt. ,,Akademia Pana Kleksa”. Proponuję Wam dwie wersje:
Pierwsza to oryginał w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej i jest pod tym linkiem: 
Małgorzata Ostrowska – Meluzyna, natomiast druga wersja jest w wykonaniu waszej rówieśniczki Neli Zawadzkiej , która wystąpiła z tą piosenką w The Voice Kids i jest pod tym linkiem Nela Zawadzka – „Meluzyna” – Przesłuchania w ciemno. 

,,Meluzyna czyli historia podwodnej miłości” ma swoją legendę, przeczytajcie sobie o niej wikipedia-Meluzyna. Jeżeli piosenka wam się spodobała i chcecie podkład instrumentalny to proszę do mnie napisać na Messengera.
Czekam na wasze nagrania, wyczarujcie piękne dźwięki, pozdrawiam.”


„Propozycja dla grupy środowej Studia Wokalnego Art Musica.
Dziś mam dla was dwie propozycje do wyboru. W sieci pojawił się kolejny charytatywny singiel. Tym razem śpiewany jest przez kanadyjskich artystów. Utwór „Lean on Me” napisany został przez zmarłego w marcu 2020 roku Billa Withersa. W nagraniu wzięli udział: Tyler Shaw, Fefe Dobson, Bad Child, Command Sisters, Dan Kanter, Desiire, Donovan Woods, Johnny Orlando, Josh Ramsay, Jules Halpern, Marie-Mai, Olivia Lunny, Ryland James, Scott Helman, Serena Ryder, Shawn Hook, The Tenors, TiKA, Walk Off The Earth, Avril Lavigne, Bryan Adams, Buffy Sainte-Marie, Geddy Lee, Jann Arden, Justin Bieber, Michael Bublé, Sarah McLachlan.
Oto link do pierwszego nagrania 
Michael Bublé, Bryan Adams, Justin Bieber… – posłuchajcie „Lean on Me” w wykonaniu kanadyjskich artystów

Druga propozycja to piosenka z Michaelem Buble w roli głównej Zobaczcie tutaj…
Możecie nauczyć się obu piosenek lub jedną do wyboru. Kiedy wrócimy na zajęcia, chciałabym obie piosenki włączyć do waszego repertuaru i zacząć pracę nad wspólnym wykonaniem.
Jeżeli macie propozycje pokazania swoich umiejętności w sieci, to czekam na wasze pomysły. Pozdrawiam was”

W sieci pojawił się kolejny charytatywny singiel. Tym razem śpiewany jest przez kanadyjskich artystów. Utwór „Lean on Me” napisany został przez…

„Dzień dobry śpiewacy z grup poniedziałkowej i czwartkowej. Dziś przygotowałam dla was piosenkę z repertuaru dziecięcego zespołu Arka Noego pt. ,,Nieidealna”, która znalazła się na płycie ,,PETARDA”. Piosenka jest bardzo energiczna z gatunku piosenek rockowych. Wykonuje ją niepozorna, mała dziewczynka ale jak zacznie śpiewać to energia ją roznosi – bardzo fajne wykonanie. Można w tej piosence ,,zaszaleć” głosem i energią, a wiem, że wy tak potraficie. Polecam też posłuchać i być może wybrać dla siebie inne piosenki z płyty PETARDA. Czekam na wasze filmiki, chętnie posłucham jak sobie radzicie ze śpiewem. Tęsknię za Wami. Niech wasze głosy płyną w świat.”
Oto link do piosenki:

ARKA NOEGO – NIEIDEALNA

A tutaj link do tekstu piosenki:

Nieidealna


„Witam grupę wtorkową Studia Wokalnego Art Musica . Dziś mam dla was propozycję piosenki z filmu ,,Zaplątani” pt. ,, Nowe dni „ w wykonaniu Kasi Popowskiej. Film, ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Zachęcam was do obejrzenia filmu, jest tam wiele innych wspaniałych piosenek, których możecie się nauczyć. Film ten dostał dwie nominacje do Złotego Globu, w tym dla najlepszego filmu animowanego, a jedna z piosenek została wyróżniona nominacją do Oskara. Ponadto otrzymał wiele ważnych nagród. Film ,, Zaplątani” został zrealizowany przez wytwórnię Disneya. Oto link do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=K189DzAmTOQ
Zachęcam was do nauki innych piosenek z tego filmu, ponieważ są bardzo wartościowe i na wysokim poziomie. Śpiewajcie, bawcie się dobrze i poczujcie się jak w bajce. Do usłyszenia za tydzień, pozdrawiam Was.”

Katarzyna Popowska – Nowe dni


„Dzisiejsza propozycja jest dla grupy młodszej i starszej czwartkowej ( ale może się jej też uczyć grupa wtorkowa). Chciałabym żebyście nauczyli się tej piosenki, ponieważ piosenka jest fajna, wesoła i z humorem a tego wam życzę, żeby humor wam dopisywał codziennie i żebyście nim zarażali innych. Ogłaszam konkurs na najfajniejsze wykonanie tej piosenki czyli nagranie swojego teledysku i przysłanie na mojego Messengera. Najlepsze wykonania zostaną zamieszczone na naszej stronie. Tęsknię za waszymi pięknymi głosami, no i oczywiście za WAMI. Buziaki, czekam na wasze propozycje.”
Oto link do piosenki…

Małe TGD – Siema


„Dzisiejszą propozycję kieruję do grupy poniedziałkowej. Do nauki będzie piękna, baśniowa piosenka „Once Upon a December” z filmu Anastazja w polskiej wersji zatytułowanej „ Ta melodia gra we mnie”, wykonywanej przez studio Accantus.
Oto link do piosenki www.youtube.com
Zanim zabierzecie się do nauki piosenki proponuję wykonać kilka ćwiczeń rozluźniających ciało i aparat mowy, gdyż wykonanie tej piosenki to duże wyzwanie głosowe, wiele jasnych i wysokich dźwięków, dobrze podpartych i lekko zaśpiewanych. Oto link do ćwiczeń www.youtube.com
A więc kochani zabieramy się do pracy, życzę powodzenia, bądźcie zdrowi.”


„Witajcie w nowym tygodniu. Okres majowy i czerwcowy, to co roku czas festiwali i konkursów wokalnych. Ten rok jest dla nas wszystkich trudny, ze względu na epidemię koronawirusa. Mieliśmy dużo planów związanych z waszym uczestnictwem w festiwalach. Nadrobimy to. Dziś mam dla was propozycję piosenki z konkursu Eurowizji z 2008 roku pt. ,,Junior swing”, którą wykonuje Daniel Testa z Malty. Piosenka ta jest nadal bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży, ma łatwą, wpadającą w ucho melodię i jest bardzo pozytywna. Kilka lat temu uczestniczka moich zajęć Gabrysia Grzyb wyśpiewała tą piosenką 1 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech. Znając wasze umiejętności wiem, że doskonale sobie poradzicie z tą piosenką. Podaję link do tekstu piosenki www.tekstowo.pl
Natomiast tutaj jest link do piosenki www.youtube.com
Śpiewajcie i poczujcie się jak na Konkursie Eurowizji dla dzieci i młodzieży. Bądźcie zdrowi.”


„Propozycja przeznaczona jest dla grupy młodszej i starszej czwartkowej. Kochani dziś ćwiczenia wokalne, bez których proces nauki śpiewu nie mógłby przebiegać prawidłowo, tak jak treningi dla sportowców. Żeby osiągnąć sukces należy dużo ćwiczyć. Na piękne śpiewanie składa się wiele czynników: dykcja czyli wymowa, oddech, intonacja itp. Przedstawię wam 10 przykazań dla wokalistów , które znajdziecie pod tym linkiem wokalmania.pl
Następnie wykonajcie ćwiczenia razem z Sylwią Lipką www.youtube.com
W dalszym ciągu powtarzamy piosenki, które wam przysłałam, doskonalcie swój śpiew, dużo śpiewajcie, cieszcie się muzyką.”


„Niezwykłe instrumenty, niezwykła muzyka.
Mamy weekend, więcej czasu, więc chcę wam zaprezentować niezwykłe instrumenty, z których też można wyczarować piękne dźwięki i stworzyć niecodzienną muzykę.
Taką niezwykłą muzykę tworzy zespół The Vegetable Orchestra, to austriacka grupa muzyczna, która używa instrumentów wykonanych wyłącznie ze świeżych warzyw.
Zespół założony w lutym 1998 r. W Wiedniu składa się z dziesięciu muzyków, jednego kucharza i jednego technika dźwięku. Członkowie zespołu są aktywni w różnych obszarach artystycznych (na przykład wyszkoleni muzycy, poeci dźwiękowi, rzeźbiarze, artyści medialni, projektanci i architekci) i pracowali razem nad konceptualizacją i realizacją swojego projektu.
Podejście interdyscyplinarne jest kluczowym czynnikiem w badaniach i dalszym rozwoju muzyki warzywnej. Chodzi o stworzenie dźwiękowego doświadczenia, które będzie postrzegane wszystkimi zmysłami.
Muzyczne koncepcje ruchu Fluxus , na przykład kompozycje Johna Cage’a można uznać za źródło inspiracji dla tej wyjątkowej orkiestry. Ich charakterystyczny repertuar wydaje się być głęboko zakorzeniony w sztuce dźwiękowej oraz muzyce eksperymentalnej i elektronicznej, ponieważ grają niespotykane interpretacje Igora Strawińskiego , niemieckiego zespołu elektronicznego Kraftwerk lub austriackiego zespołu Radian, a także ich własnych kompozycji. Wszystkie utwory mają różne formy zapisu graficznego i są przeznaczone wyłącznie do występów na żywo. Instrumenty są zbudowane z marchwi, selera, papryki, squasha, cukinii i innych surowych warzyw przed występami. Ich dźwięk jest wzmacniany za pomocą specjalnych mikrofonów.
Po przedstawieniach resztki warzyw i kawałków są dostarczane do ogrodów zoologicznych dla zwierząt.
Od marca 2019 r. Wynaleziono ponad 150 rodzajów instrumentów od momentu powstania zespołu i obejmują one ksylofony marchewkowe, flet basowy rzodkiewki, bębny dyniowe, skrzypce porowe, marakasy cebulowe i wiele innych. Grupa występuje średnio 20-30 razy w ciągu roku i koncertowała w Europie , Stanach Zjednoczonych i Azji , grając w galeriach, na wystawach, imprezach społecznościowych i prowadząc własne pokazy.
Otrzymali oni rekord świata Guinnessa za „Najwięcej koncertów orkiestry warzywnej” za 77 wykonań grupy muzyków grających na instrumentach wykonanych z warzyw, występujących w miejscach na całym świecie od kwietnia 1998 r. Do września 2012 r.
Według BBC zainspirowali powstanie podobnych zespołów, takich jak London Vegetable Orchestra i Long Island Vegetable Orchestra
Podaję wam linki do występów tej orkiestry, zachęcam do obejrzenia, gdyż czegoś takiego na pewno jeszcze nie widzieliście.”
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com


„Nowy tydzień – nowe wyzwania. Dziś grupie poniedziałkowej chciałam zaproponować piosenkę z repertuaru Haliny Frąckowiak w wykonaniu Aniki Dąbrowskiej, zwyciężczyni The Voice kids 3 pt. „ Papierowy księżyc”. Piosenka nie należy do łatwych, trzeba dobrze wsłuchać się w linię melodyczną, żeby opanować wszystkie dźwięki dokładnie. Papierowy księżyc sł. Jan Kondratowicz, muz. Jarosław Kukulski . Ania AniKa Dąbrowska oraz Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka. Utwór pochodzi z koncertu wokalno – tanecznego z największymi przebojami Haliny Frąckowiak pt. „Serca Gwiazd”.
www.youtube.com


„Dzisiejsza propozycja dotyczy grupy wtorkowej, czwartkowej i poniedziałkowej. Dziś proszę o powtórzenie i nauczenie się jak najszybciej piosenki ,,Siema”, ponieważ domowym sposobem będziemy nakręcać teledysk. Po wszystkie szczegóły proszę jak najszybciej się do mnie zwracać. Dla przypomnienia piosenka

www.youtube.com

Jak oni śpiewają…Gabrysia Grzyb i Paweł Okrój ze Studia wokalnego Art – Musica MDK…

www.facebook.com


„Witam grupę najstarszą Studia Wokalnego ART Musica. Na dzisiejsze zajęcia przygotowałam wam ćwiczenia wokalne na rozgrzewkę, które poprowadzi dla was trenerka Voice Kids Ola Nowak.
Ćwiczenia opierają się na płynnym przejściu od jednego dźwięku do drugiego po kolei poprzez wszystkie możliwe do zaśpiewania dźwięki leżące między nimi. Taki sposób śpiewu to Glissando.
Pamiętajcie, że tylko staranne wykonanie ćwiczeń daje efekty.
W tym tygodniu odbędzie się premiera Waszego ,,domowego” teledysku, który nagraliście.
Do usłyszenia wkrótce.”

www.youtube.com


„Dzisiejsza propozycja wokalna jest skierowana dla grup czwartkowych. Mam dla was piosenkę pt. „WE WSPÓLNYM RYTMIE SERC, którą wykonuje między innymi Anika Dąbrowska, zwyciężczyni 2 edycji Voice Kids. Zwróćcie uwagę na wielogłosowość, piękną harmonię i brzmienie artystów w waszym wieku. Oto link do piosenki:

www.youtube.com


„Dzisiejszą propozycję kieruję do grupy poniedziałkowej. Dla odmiany będzie to film musicalowy. Film zrealizowany podczas letnich warsztatów musicalowo – filmowych Warsztatowej Akademii Musicalowej w Broku. Scenariusz i reżyseria Paweł Podgórski, zdjęcia i montaż Miłosz Szubert. Muzykę do filmu skomponował Rafał Karasiewicz. W dzisiejszych czasach i możliwościach powstaje wiele takich projektów, na które nie należy przeznaczać dużych sum pieniędzy. Wystarczy pomysł, propozycja, przyjaciele i komórka. A może wy zrealizujecie taki film z przesłaniem? Pomyślcie i przemyślcie. Do zobaczenia.”

www.youtube.com


Najstarsza grupa Studia Wokalnego Art Musica postanowiła nagrać klip z piosenką ,,Fix you” z repertuaru grupy Coldplay. chcieliśmy zadedykować tą piosenkę Dyrekcji, Nauczycielom, pracownikom i wszystkim uczestnikom zajęć MDK. Pomysł nagrania i nadzór nad realizacją Ewa Borowicz – Kasznicka, montaż muzyczny Jacek Kasznicki, montaż klipu Paweł Okrój. Wykonawcami są uczestnicy zajęć Studia wokalnego Art Musica: Weronika Hajdasz, Ola Pluta, Gabrysia Grzyb, Oliwia Łukomska, Maja Kupczyk, Marysia Kupczyk, Konrad Biały, Paweł Okrój.