Działamy dla schroniska

Przez kilka dni trwała w MDK grudniowa zbiórka karmy dla schroniska w Wysocku Wielkim. Zwieńczeniem naszej akcji były świąteczne warsztaty oraz koncert „Gwiazdka dla zwierzaka”, które odbyły się 11 i 12 grudnia.

Już po raz kolejny z inicjatywy pani Katarzyny Kupijaj MDK przeprowadziła w grudniu zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska. Specjalnie dla naszych darczyńców zostały przygotowane świąteczne warsztaty, w których chętnie wzięły udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami i babciami. Powstały piękne świąteczne ozdoby.

Następnego dnia odbył się koncert „Gwiazdka dla zwierzaka”, w którym wystąpili uczestnicy zajęć MDK. Na scenie pojawiło się Studio wokalne Art – Musica, prowadzone przez panią Ewę Borowicz – Kasznicką, wokaliści z zajęć pani Iwony Smektały-Strzelczyk oraz chórek dziecięcy Trele Mele, pod kierownictwem pani Natalii Hebisz. Nauczyciele ze swoimi uczestnikami przygotowali niezwykły świąteczny koncert, dzięki któremu sala widowiskowa wypełniła się po brzegi tak samo, jak nasz kosz na karmę dla psów, która przekazana została dla schroniska. Łącznie zebraliśmy 248 kilogramów karmy oraz wiele innych, różnych akcesoriów.

Na zakończenie koncertu zabrała głos, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim, pani Agnieszka Nowicka, dziękując wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w całej akcji pomocy zwierzakom.

Gwiazdka dla zwierzaka – koncert

Gwiazdka dla zwierzaka – warsztaty ozdób świątecznych

.