Kolejne nagrody dla tancerek

31 maja w Kępie odbył się Ogólnopolski Festiwal tańca „Elmech Dance”. Impreza zgromadziła zespoły taneczne z całej Polski. Nie zabrakło również reprezentacji MDK. Grupy „FANTAZJA”, prowadzone przez Bernadetę Matysiak, zdobyły nagrody w rozmaitych stylach muzycznych, od tańca klasycznego i współczesnego po jazz, show dance czy akrobatykę.

Oto zdobyte nagrody:

•1 miejsce Fantazja Impuls – jazz

•1 miejsce Fantazja Allonge – jazz

•2 miejsce Fantazja Arabesqa – inne formy tańca

•2 miejsce Fantazja Relev’e- taniec klasyczny

•3 miejsce Fantazja Allong’e – etiuda taneczna

•3 miejsce Fantazja Relev’e – etiuda taneczna

•4 miejsce Fantazja Impuls – etiuda taneczna

•4 miejsce Fantazja Chass’e – inne formy tańca

Soliści i duety:

•2 miejsce Marta Mrowińska – taniec wspolczesny

•2 miejsce duet Amelia Kurtyka Lena Graczyk – taniec współczesny

•3 miejsce duet Martyna Frąszczak Roksana Klich – taniec współczesny

•4 miejsce duet Anna Napierała Gabriela Torba – taniec współczesny

•4 miejsce solo Maria Michalak – taniec współczesny

•4 miejsce solo Lena Graczyk – taniec współczesny

•5 miejsce duet Weronika Wronka Maja Goss – taniec współczesny

•5 miejsce solo Anna Kalina – jazz

•6 miejsce solo Amelia Kurtyka – taniec współczesny

•8 miejsce solo Lena Kucharska, Basia Leszczyńska, Zuzanna Graff – taniec współczesny.

Młode tancerki podkreślają, że wyjazd był jak zwykle świetną okazją do integracji grupy, wspólnego przeżywania emocji związanych z występem. Dla wielu uczestniczek nagrodą były nie tylko zdobyte nagrody, ale również możliwość zaprezentowania efektów wielomiesięcznych treningów.