Nagroda dla instruktorki z MDK

Bernadetta Matysiak, instruktorka zajęć tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury, z Nagrodą Starosty Ostrowskiego. Podczas powiatowego Dnia Edukacji Narodowej została doceniona jej praca i zaangażowanie na rzecz Grupy Baletowej ,,Fantazja”.

 

W tym roku uroczystości związane z powiatowym Dniem Edukacji Narodowej odbyły się w pałacu w Gutowie. 11 października zorganizowano tam spotkanie, na którym  obecni byli: samorządowcy, dyrektorzy, zastępcy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. – Ten rok dla naszej oświaty był bardzo bogaty. Udało się nam wiele zrobić i celowo używam liczby mnogiej. Wszystkie inwestycje, nowe boiska, rozbudowy szkoły. To, co już oddaliśmy do użytku i to, co jest w przygotowaniu świadczy o tym, że dbamy o to, by baza oświata była jak najlepsza – mówił starosta Paweł Rajski. – Dzięki temu oświata ma swoją markę. Potwierdzają to wszyscy olimpijczycy, laureaci konkursów, którzy zdobywają medale i puchary na olimpiadach ogólnopolskich i są najlepszą promocją. Za każdą inwestycją stoi jednak człowiek. Wszystkim, którzy przyłożyli do realizacji jakiegokolwiek projektu, składam serdeczne podziękowanie. Baza jest ważna, ale zawsze najważniejsi są nauczyciele. Wiem, ile trzeba włożyć trudu i emocji, aby kształcenie było na odpowiednim poziomie. Właśnie za otwieranie się na ucznia i jego problemy bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom – dodał.

Podczas uroczystości wręczono doroczne nagrody starosty. Nagrodzeni w 2017 r. reprezentowali wszystkie typy szkół i profile kształcenia, a każdy z nich może pochwalić się wieloma sukcesami i osiągnięciami. W sumie nagroda trafiła do 20 nauczycieli i dyrektorów, a wśród nich do naszej koleżanki z pracy – Bernadetta Matysiak.  Prowadzi ona od 5 lat zajęcia baletowe, jedne z najpopularniejszych i najbardziej obleganych w placówce, bo uczęszcza na nie około 200 osób. Dba o wysoki poziom artystyczny choreografii, świadomość sceniczną uczestników zajęć oraz indywidualny rozwój osobowości każdego wychowanka. W minionym roku szkolnym Grupa Baletowa ,,Fantazja” brała udział w kilku festiwalach tanecznych w Polsce, a największym osiągnięciem był udział w Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” w Rimini we Włoszech, skąd małe baletnice wróciły z „workiem” nagród w kategoriach grupowych i indywidualnych.