Po prostu cudna! – nowa wystawa ,,Cuda na kiju” w MDK

Nietypowe plastyczne prace przestrzenne można oglądać na właśnie otwartej wystawie ,,Cuda na kiju”. Ekspozycja to pokłosie powiatowego konkursu plastycznego, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

 

To już jedenasta edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Cuda na kiju”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie. Zamiarem organizatorów jest to, aby były one nie tylko nietypowe i oryginalne, ale także aby biorące udział w konkursie prace przestrzenne były wykonane z materiałów recyklingowych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek, 16 stycznia, w MDK. Gości: laureatów wraz z nauczycielami powitała szefowa MDK Anna Drobniewska. W sumie na konkurs nadesłano 148 prac, które oceniało troje jurorów: dr Lidia Głazik, Maria Szeląg i Karol Kierzynka. Komisja przyznała 30 równorzędnych nagród i 30 wyróżnień. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, dla nich także była przeznaczona część wokalna podsumowania konkursu. Na scenie MDK wystąpili uczestnicy zajęć w placówce: wokalistki Izabela Staroń i Patrycja Kryszczak oraz zespół To All Units. Na zakończenie organizatorzy gratulowali także nauczycielom młodych plastyków. Wystawę ,,Cuda na Kiju” można obecnie oglądać w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży w ostrowskim MDK.

Fot. D. Kępiński