Sztuka witrażu

Marcin Szorski, autor wielu witraży, będzie gościem kolejnej odsłony cyklu ,,Wokół Sztuki. Rozmowa z…”. 31 stycznia zapraszamy na spotkanie z artystą.

 

Marcin Szorski to absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Doświadczenie w pracy ze szkłem zdobywał m.in. w Irlandii, obecnie we własnej pracowni wykonuje witraże wg autorskich projektów. W swoich realizacjach łamie stereotypy, przedstawiając różne sposoby podejścia do projektowania szklanych prac.

Jego prace były pokazywane na wystawach; znajdują się w Polsce i za granicą. W 2016 r. otrzymał ,,Laur Kultury” Starosty Ostrowskiego, a w 2017 r. – wyróżnienie na festiwalu Ars Universitatis w Kaliszu za rzeźbę witrażową pt. „Katedra I”.

Artysta będzie gościem kolejnej odsłony cyklu ,,Wokół Sztuki. Rozmowa z…”, który od 2013 roku jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie. Podczas rozmowy, prowadzonej przez Hannę Olejnik, twórcy mówią m.in. o swojej twórczości, w czym szukają inspiracji, pokazują też swoje prace, a publiczność – i ta dorosła, i ta młoda – ma szansę jeszcze lepiej ich poznać.

W MDK Marcin Szorski opowie nam m.in. o rzadkiej i niełatwej sztuce witrażu, jaki jest proces jego tworzenia – od koncepcji po gotową pracę, jaki jest jego pomysł na współczesny witraż. Spotkanie z nim zaplanowane jest na środę, 31 stycznia, na godz. 18. Wstęp wolny.Zapraszamy!

 

Poniżej jeden z witraży, autorstwa Marcina Szorskiego.