15 maja 2026 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się koncert grup tanecznych podsumowujący całoroczną pracę uczestników zajęć prowadzonych przez Paulinę Bajodek.
Wydarzenie miało charakter corocznego koncertu prezentującego efekty pracy młodych tancerzy, którzy przez cały rok rozwijali swoje umiejętności podczas regularnych zajęć tanecznych. Celem koncertu była nie tylko prezentacja zdobytych kompetencji artystycznych, ale również możliwość sprawdzenia się na scenie i zmierzenia z tremą przed publicznym występem.
Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu młodych tancerzy, którzy z ogromnym zaangażowaniem przedstawili przygotowane choreografie. Podczas koncertu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne prowadzone przez Paulinę Bajodek.
Wystąpili:
Z grupy poniedziałkowej: Klara Borowiak, Eliza Gorgolewska, Nadia Kątna, Amelia Matuszczak, Antonina Pawlak, Łucja Pierucka, Ada Szubert, Liwia Woźniczak.
Grupa wtorkowa: Hanna Kowalska, Weronika Kowalska, Mia Michalak, Kaja Missala, Hanna Nawrot.
Grupa środowa I: Julia Adamska, Agata Glapa, Kornelia Kuziemska,Rozalia Nowak, Julia Pazdrowska, Maja Sołtysiak,Zofia Tomalik.
Grupa środowa II: Wiktoria Bednarek, Gabriela Dera, Julia Gruszczyńska, Laura Kwiatkowska, Hanna Rusinek, Amelia Sikora, Alicja Sikora, Emilia Walendowska, Marek Walendowski.
Grupa czwartkowa: Gabriela Antczak, Laura Chlebowska, Pola Ciupka, Oliwia Ignasiak, Melania Machniuk.
Grupa piątkowa: Łucja Ampuła, Agata Barycka, Maria Fikus, Gabriela Kasiura, Iga Kujawa, Oliwia Lisoń, Rita Mielniczuk, Helena Pietrzykowska, Magdalena Woźniak.
Grupa Rossa: Yelizaveta Diadichkina, Marta Durlak, Dominika Janiak, Weronika Janiak, Julia Kokot, Agata Komosa, Jagoda Koralewska, Amelia Potyrała, Marianna Sitek, Amelie Siudy, Katarzyna Tomaszewska.
Na sali widowiskowej panowała wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Występy dostarczyły publiczności wielu wzruszeń, radości i pozytywnych emocji. Nie zabrakło uśmiechów, dumy z osiągnięć młodych artystów, a także łez wzruszenia – tych najpiękniejszych, będących wyrazem satysfakcji i emocjonalnego odbioru prezentowanych układów tanecznych.
Koncert był doskonałym podsumowaniem całorocznej pracy uczestników zajęć oraz okazją do wspólnego świętowania ich rozwoju artystycznego. Publiczność nagrodziła wszystkich wykonawców gorącymi brawami, doceniając ich talent, odwagę i ciężką pracę włożoną w przygotowanie występów.
Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury, a koordynatorem koncertu – Paulina Bajodek.































