Wystawy ,,naszych” plastyków

Dwie wystawy można aktualnie oglądać w kawiarniach na ostrowskim rynku. Autorami prac są plastycy związani z Młodzieżowym Domu Kultury. Jakub Godziszewski prowadzi w MDK zajęcia, a Marcelina Wojtasik to wychowanka naszej placówki.

 

W Italiano Vero można oglądać obrazy Marceliny Wojtasik. Ich autorka ukończyła kaliski Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Poznaniu, a wcześniej na zajęcia plastyczne chodziła do Młodzieżowego Domu Kultury – do pracowni Pauliny Dobrzyńskiej. Na ostrowskiej wystawie prezentuje prace z lat 2014-2015 zatytułowane ,,Miejsce zmian zmiana miejsc”. Inspiracją do ich powstania był zalew Jeziorsko. – Raz na rok jest całkowicie wypuszczana z niego woda, odsłaniając na dnie pozostałości po roślinności, budynkach, wioskach, ulicach. Chciałam pokazać to miejsce, gdy zamienia się w niesamowite pustkowie, gdzie nikt już nie zagląda. Właśnie wtedy można odkryć jego, zapomnianą przez ludzi, historię – wyjaśnia Marcelina Wojtasik.


Inna kawiarnia – San Remo – prezentuje prace Jakuba Godziszewskiego, plastyka prowadzącego w MDK zajęcia. Ekspozycja ,,Notatki” składa się z prac technikach rysunkowych – począwszy od ołówka, przez węgiel, kończąc na tuszu. – To zbiór prac – szkiców oraz rysunków stanowiących studia formy i estetyki ludzkiego ciała. Część z nich nieprzypadkowo przywodzi na myśl skojarzenia z antyczną rzeźbą – stanowiły one dla mnie początkowo ważny punkt wyjścia moich poszukiwań. Są to prace nieformalne, prace ,,szufladowe”, swoiste notatki – wyjaśnia Jakub Godziszewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *