Serce przed MDK

Mijający rok z pewnością przejdzie do historii. I to pod wieloma względami. Zapamiętamy również wydarzenie, które miało miejsce we wtorek, 29 grudnia.
W samo południe przed naszym Młodzieżowym Domem Kultury stanęło wyjątkowe serce – duży kosz w kształcie serca, przeznaczony do zbierania nakrętek dla potrzebujących. Taka akcja pomocowa trwała u nas już od wielu lat. Zainicjowała ją pani Iwona Smektała-Strzelczyk. Nasi wychowankowie przynosili nakrętki i wrzucali je do przygotowanego przy szatni pojemnika.
Od teraz można to robić do pięknego dużego serca, stojącego na placu przed Młodzieżowym Domem Kultury.
Pomysł postawienia takiego serca zrodził się wiosną. Pomyślały o nim jednocześnie pani Dyrektor Anna Drobniewska i Beata Hajdziony. Zapadła decyzja o wdrożeniu w życie marzenia. O pomoc w sfinansowaniu zakupu poprosiliśmy kilka lokalnych firm i przedsiębiorców. Ostatecznie, po wielu rozmowach, udało się nam pozyskać potrzebne środki.
Naszymi darczyńcami są Firmy: Trasko-Stal z Ostrowa Wielkopolskiego, KaDa z Ostrowa Wielkopolskiego, Rada Rodziców przy MDK oraz dwóch darczyńców, chcących pozostać anonimowymi. Wszystkim im składamy serdeczne podziękowania.
W realizacji przedsięwzięcia pomogła nam także Fundacja „Warto Żyć dla Kogoś” z Przygodzic, która wskazała wykonawcę i przywiozła do nas kosz.
Warto mieć marzenia.
W ten oto niezwykły sposób zamykamy rok 2020 bardzo SERDECZNIE.