W lipcu tego roku po wieloletnim pełnieniu funkcji dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim na emeryturę przeszła Anna Drobniewska.

Stanowisko dyrektora MDK objęła w 2012 roku. Przyczyniła się do rozwoju placówki, dbając zawsze o jakość oferty edukacyjnej i kulturalnej MDK-u. Wśród jej  najważniejszych dokonań możemy wymienić: przeniesienie placówki do nowego budynku przy ul. Wolności 10, dbałość o nowoczesne wyposażenie i ciągłe podnoszenie jakości pracy placówki czy poszerzenie oferty zajęć o kilkanaście nowych form. Była pomysłodawcą wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych min. „Kulturalek”, Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” czy akcji „Zostań w domu. Kreatywnie z MDK”. Z jej inicjatywy powstał również zespół „Pokój nauczycielski”.

Wielokrotnie doceniana i nagradzana za zaangażowanie i wkład w rozwój edukacji i życia kulturalnego w powiecie „Laurami Kultury” czy „Nagrodą Starosty Ostrowskiego”. W 2021 roku uhonorowano ją prestiżowym wyróżnieniem – Medalem Komisji Edukacji Narodowej, które przyznawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Dała się poznać nie tylko jako dyrektor i przedsiębiorczy menadżer, ale także osoba inspirująca do kreatywnych działań i wokalistka występująca z nauczycielami na scenie. Wychowankowie natomiast będą pamiętać, że drzwi do gabinetu pani dyrektor były zawsze otwarte.

Życzymy pani dyrektor zdrowia, spełniania kolejnych marzeń i rozwijania nowych pasji.

Kategorie: Co u nas?