Wiktoria Kasałka ze Stypendium Starosty! Wiktoria bierze udział w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury, na których pod okiem nauczycielki Katarzyny Bielawskiej rozwija swoje artystyczne umiejętności. I to nierzadko z sukcesami.

Stypendium przyznawane jest dorocznie dla wybranych spośród uczniów i wychowanków szkół i placówek, prowadzonych przez powiat ostrowski. To duże wyróżnienie, bo nagrodzonych jest zaledwie 50 z ponad 7 tysięcy uczniów, którzy uczą się w szkołach powiatu ostrowskiego. Zgłoszone przez szkoły wnioski były przedmiotem analizy Kapituły Stypendialnej. W tym roku wśród nagrodzonych było 28 dziewczyn i 22 chłopców.

Z Młodzieżowego Domu Kultury stypendium otrzymała Wiktoria Kasałka. Wiktoria od najmłodszych lat uczęszcza z sukcesami na zajęcia plastyczne, prowadzone przez Katarzynę Bielawską. Swój warsztat twórczy rozwija wykorzystując różnorodne techniki plastyczne od rysunku, pasteli i malarstwa po grafikę i rzeźbę. To ona jest autorką chociażby barwnego linorytu przedstawiającego pisankę, który został doceniony, i stał się ilustracją kartki świątecznej propagowanej przez powiat ostrowski. W ubiegłym roku otrzymała nagrodę w konkursie pt. „Stąpając po ziemi, dotykając nieba. Dzieje i kultura narodów Ameryki Północnej i Południowej” za portret rdzennego mieszkańca Ameryki, a w bieżącym jest zdobywczynią I nagrody w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Przyroda w kolorach 2024 „Łuskoskrzydłe” za pastel przedstawiający jedwabnika.

Uroczystość odbyła się 7 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Kategorie: Co u nas?