Pałac i park w Antoninie okiem młodych plastyków zobaczymy na najnowszej wystawie w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury. Ekspozycja, która oficjalnie zostanie otwarta w czwartek, 17 października, to pokłosie pleneru, który miał miejsce w wakacje w Antoninie.

Letnie plenery plastyczne są organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim od kilku lat. Dwa poprzednie – w latach 2023 i 2023 – odbywały się na terenie parku i pałacu w Lewkowie, tegoroczny został zorganizowany w Antoninie.

Młodzież z MDK przez pięć dni codziennie dojeżdżała do Antonina. Tam pod okiem trojga nauczycieli plastyki z MDK: Katarzyny Bielawskiej, Jakuba Godziszewskiego i Szymona Wasielaka pracowała w plenerze. Efekt – kilkadziesiąt prac, które wyszły spod ręki kilkunastu uczestników warsztatów. Na ich pracach – malarskich i rysunkowych – zobaczymy pałac w Antonie, jego otoczenie i dostojny park. Ten antoniński pejzaż ukazany został w wielu odsłonach.

A kto chce zobaczyć prace młodych plastyków MDK na żywo, niech zajrzy na wernisaż wystawy. Zaplanowany jest on na najbliższy czwartek, 17 października, na godzinę 17.

Kategorie: Co u nas?