Wokół Sztuki: kino bez tajemnic

Ewa Smolińska była gościem Młodzieżowego Domu Kultury. Spotkanie z szefową kina Komeda wypełniły rozmowy o kinie i filmach.

Ewa Smolińska była kolejnym gościem w MDK w ramach cyklu spotkań „Wokół Sztuki. Rozmowa z…”, organizowanego w placówce od 2013 roku. Jego bohaterami są ostrowianie, związani ze sztuką. W MDK gościli już m.in. plastycy, fotograficy, rzeźbiarze, muzycy. Teraz przyszła pora na film, a nim w Ostrowie wiele może powiedzieć właśnie szefowa kina Komeda Ewa Smolińska. – Nie potrafię policzyć, ile filmów w życiu widziałam, bo nie prowadzę takiej statystyki – odpowiadała na pytanie prowadzącej spotkanie Ewa Smolińska. – Na pewno nie sposób było zobaczyć wszystkie filmy, jakie w kinie przez 20 lat wyświetlaliśmy – dodawała. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o tym, jakie są preferencje ostrowskich kinomanów, czym się kieruje pracując nad repertuarem czy o ulubionych filmach bohaterki spotkania, do których zalicza się m.in. „Kabaret” Boba Fossa. – Lubię kino polskie i kino rodzimej produkcji zawsze staram się obejrzeć – mówiła Ewa Smolińska, która podczas spotkania opowiadała także o spektaklach wystawianych jeszcze w ODK w latach 90. z jej udziałem. Była to seria przedstawień dla dzieci pt.: „Łobuziaki z naszej paki” z Ewą Smolińską w jednej z głównych ról. – O, teatr to była wspaniała przygoda. Doskonale czuliśmy się w naszych rolach na scenie, w kontaktach z młodą, żywiołową publicznością. Ten teatr długo mi jeszcze pięknie pachniał i pewnie jego zapach długo jeszcze będę pamiętać – wspominał gość MDK. Spotkanie w MDK z Ewą Smolińską odbyło się w miniony czwartek, 11 lutego. Prowadziła je instruktorka z MDK Hanna Olejnik, która zorganizowała spotkanie wraz z Katarzyną Wystemską.