Cuda na kiju na wystawie

Anioł na urlopie, karp w wannie popijający kawę, papugi w kaloszach – tego typu nietypowe prace znalazły sie na najnowszej wystawie w MDK. Pretekstem do niej był konkurs plastyczny ,,Cuda na kiju”, który właśnie został rozstrzygnięty.

Była to już 8. edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Cuda na kiju”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Plastyczna rywalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Na konkurs nadsyłana są prace nieszablonowe, w których można dać upust swojej plastycznej wyobraźni. Efektem jest wystawa, prezentowana w Galerii ,,Pędzelek” w MDK. W tym roku zobaczymy na niej m.in.: anioła na urlopie, papugi w kaloszach, muzyków z baterii i drucików, choinkę z plastikowych kubków, wielkie zamczysko, karpia w wannie popijającego kawę i inne tego typu prace. Te rękodzieła zostały wykonane przez młodych twórców z różnych materiałów, także z surowców wtórnych jak np. słonik z butelki i opakowań po jogurcie. W tegorocznej edycji konkursu ,,Cuda na kiju” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Ostrowie nr: 1, 5, 7, 9, 13, sióstr salezjanek, a także w: Łąkocinach, Droszewie, Lamkach, Jankowie Przygodzkim. Tradycyjnie uczestniczyli w nim także uczestnicy zajęć w: Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach, Ostrowskim Centrum Kultury i ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury. Ich prace oceniało jury w składzie: Czesław Woś, Krzysztof Ryfa i Marcelina Wojtasik. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród odbyło się w miniony piątek, 15 stycznia, w ostrowskim MDK. Komisja przyznała 16 nagród równorzędnych, 30 wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną za zestaw prac w dwóch kategoriach wiekowych (dla szkół podstawowych i gimnazjów). Laureatom gratulowali jurorzy, dyrektor MDK Anna Torz i odpowiedzialna za realizację konkursu Teresa Burkietowicz z MDK.

Wystawa pokonkursowa jest prezentowana obecnie w MDK. Zwiedzić ją mogą także zorganizowane grupy. Spotkania ze sztuką w Galerii ,Pędzelek” odbywają się również w ferie. W pierwszym tygodniu we: wtorek, środę, czwartek (19-20-21 stycznia) w godz. od 9.30 do 13.30, a w drugim tygodniu ferii w: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek (25-27 i 28-29 stycznia) w godz. 9.30 do 13.30.