Ferie z pełną kulturą w MDK

Przygoda ze sztuką i kreatywna zabawa – to propozycja Młodzieżowego Domu Kultury na tegoroczne ferie. Przez dwa tygodnie zimowego wypoczynku dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z oferty placówki.

– Jak co roku w ferie zimowe zapraszamy do nas dzieci i młodzież. Warsztaty, organizowane przez nauczycieli MDK, są skierowane do wszystkich chętnych, nie tylko do osób, uczestniczących w zajęciach stałych w roku szkolnym – mówi dyrektor MDK Anna Torz. Zajęcia rozpoczną się 18 stycznia. Będą trwać dwa tygodnie – do 29 stycznia, oprócz sobót i niedziel. Codziennie, w godzinach od 9: 00 do 14: 00, będzie można skorzystać z oferty, przygotowanej przez nauczycieli placówki. Co w niej znajdziemy? Amatorzy śpiewania dowiedzą się m.in., jak poprawnie oddychać czy jak osiągnąć doskonałą dykcję, a także uczestniczyć w karaoke. Tancerze będą mogli szkolić swój warsztat, a debiutanci postawić pierwsze kroki na scenie pod okiem profesjonalistów – instruktorów baletu, tańca towarzyskiego czy współczesnego. Miłośnicy grania z pewnością przyjdą na zajęcia m.in. ,,Pograjmy na klawiszach”, zapaleni czytelnicy – na zajęcia ,,Mole bajkowe”, a zainteresowani mediami – na zajęcia ,,Młodzi dziennikarze na tropie”. W ofercie placówki nie może zabraknąć i innych zajęć kreatywnych jak chociażby: plastycznych, teatralnych, rękodzieła artystycznego. Podczas ferii w MDK rozgrywany będzie też turniej szachowy, odbędą się też ,,rozgrywki”: planszowe oraz strategiczne.  – Co roku staramy się rozbudowywać naszą ofertę na ferie zimowe. Nie może w niej jednak zabraknąć zajęć bardzo lubianych przez dzieci. Takimi zawsze są rozgrywki w tenisa stołowego. Sala, w której ustawiamy stół do popularnego ping-ponga, jest zazwyczaj oblegana – mówi Anna Torz. – Cieszę się, że ponownie z dużym zainteresowaniem spotkała się nauka pływania na basenie ,,Wodny Raj”. To forma, którą co roku finansuje powiat ostrowski. Zapisy na basen jednak zakończyły się na tydzień przed rozpoczęciem ferii zimowych – dodaje szefowa MDK. W MDK odbywać się będą także spotkania ze sztuką. Będzie to okazja do zwiedzenia wystawy „Cuda na kiju” i porozmawiania o prezentowanych w Galerii „Pędzelek” pracach. Z tej formy zwiedzenia wystawy będą też mogły skorzystać grupy zorganizowane. Wstęp jest bezpłatny. Należy tylko przynajmniej dzień wcześniej zgłosić telefoniczne chęć obejrzenia wystawy (nr tel. do MDK: 62 735 50 27) . Spotkania odbywają się w pierwszym tygodniu ferii we: wtorek, środę, czwartek (19-20-21 stycznia) w godz. od 9.30 do 13.30 oraz w drugim tygodniu ferii: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek (25-27 i 28-29 stycznia) w godz. 9.30 do 13.30. Twórcze ferie w MDK zakończą się balikiem karnawałowym, skierowanym do najmłodszych. Odbędzie sie on w piątek, 29 stycznia, w godz. od 16: 00 do 18:00. Wszystkie zajęcia podczas ferii będą prowadzone przez nauczycieli placówki. Uczestnicy zajęć nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat.