Zmierz się w konkursie plastycznym

Do 23 września w Młodzieżowym Domu Kultury można składać prace plastyczne na konkurs ,,Rowerowy Ostrów”. Rozstrzygnięcie – 26 września na rynku podczas obchodów Dnia bez Samochodu.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne „re – EWOLUCJA” we współpracy z Urzędem Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs jest skierowany dla uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3 i 4-6) i gimnazjalnych. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: uczniowie klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 1-3 szkół gimnazjalnych. Tematyka prac plastycznych dotyczy akcji „Rowerowa Rewolucja” rozpoczętej w 2009 roku. Technika prac: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage (kolaż), witraż, wydzieranka – do wyboru przez uczestnika konkursu. Format prac plastycznych nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3. Prace przyjmowane są bez oprawy, najwyżej trzy prace z tej samej klasy, przy czym każdy uczeń biorący udział w konkursie składa tylko jedną pracę. Nie są przyjmowane prace zbiorowe. Każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, klasa; placówka, adres, telefon; imię i nazwisko nauczyciela i/lub opiekuna, pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę (powyższe informacje powinny być umieszczone na odwrocie pracy w taki sposób, aby nie ingerowały w wygląd pracy).

Termin i miejsce nadsyłania prac: od 1 do 23 września 2015 roku na adres: Młodzieżowy Dom Kultury (sekretariat), ul. Wolności 10, 63-400 Ostrów Wielkopolski, z dopiskiem „KONKURS PLASTYCZNY: ROWEROWY OSTRÓW”.

W skład jury wchodzić będą członkowie Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjno-Społecznego „re – EWOLUCJA”. Jury wybierze po trzy prace w każdej kategorii wiekowej.

Wyniki konkursu zostaną przesłane we wrześniu drogą mailową do wszystkich szkół, których uczniowie będą brali udział w konkursie.  Nagrody zostaną wręczone w trakcie świętowania Dnia bez Samochodu – 26 września 2015 roku o godz. 12.30 na ostrowskim rynku.

Nagrody zostaną ufundowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorzy podkreślają, że prace niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, zrolowane nie będą brane pod uwagę. Ponadto prace przechodzą na własność organizatorów i będą mogły być wykorzystane w celach promocyjnych związanych z akcją Rowerowa Rewolucja. Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).