Wietnamska baśń i niezwykła czapka

23 czerwca dwie grupy teatralno-plastyczne prowadzone przez panią Iwonę Łęcką wystawiły swoje spektakle. Widownia mogła zobaczyć efekty całorocznej pracy młodych aktorów.

„Kryształowy flet” to pierwszy spektakl, który mogliśmy tego dnia obejrzeć. Zrealizowany został w formie hiszpańskiego teatru cieni. Zaprezentowana opowieść była oparta na starej baśni wietnamskiej „Kryształowe serce”. Aktorzy pokazali smutną historię pięknej, bogatej, lecz samotnej księżniczki i ubogiego rybaka Rozkochał on w sobie dziewczynę poprzez cudowną grę na flecie. Niestety księżniczka odrzuciła miłość biednego młodzieńca, gdyż była zbyt pyszna i dumna. Wszystkim scenom towarzyszyła piękna orientalna muzyka. Na uwagę zasługuje fakt, iż ten rodzaj teatru wymagał od dzieci niezwykłej precyzji w ruchach, gestach i organizacji przy zmianie scenografii i rekwizytów.

Trochę młodsza grupa teatralno-plastyczna zaprezentowała spektakl „Czapka”, który rozgrywał się we śnie chłopca. Elementem łączącym wszystkie sceny była zwykła i zarazem niezwykła tytułowa „czapka”, która dała początek zadziwiającym wydarzeniom. Spektakl powiadał o roli przyjaźni w życiu każdego z nas i pokazywał emocje, które są nierozerwalną częścią wszystkich relacji międzyludzkich zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Przedstawiona przez małych aktorów przyjaźń okazała się niezwykłą podróżą poprzez krainy smutku, radości, złości oraz wiele innych, do których wspólne przygody mogą nas zaprowadzić.