Wokół sztuki z… Marią Podskarbi-Hebisz

Rzeźbiarka Maria Podskarbi-Hebisz będzie gościem MDK-owskiego cyklu ,,Wokół Sztuki. Rozmowa z…”. Spotkanie z nią jest zaplanowane na najbliższą środę, 23 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury.

Maria Podskarbi-Hebisz to postać doskonale znana w środowisku plastycznym. Ta rzeźbiarka ma na swoim koncie blisko czterdzieści wystaw indywidualnych, udział w ponad stu wystawach zbiorowych oraz w sympozjach naukowych. Rzeźby i ceramiki naucza też studentów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ceramika, w której od lat się realizuje, została wybrana przez nią jako wiodąca dyscyplina w dziedzinie sztuk pięknych.

Związana jest z rzeźbą i ceramiką. W swojej karierze tworzy także formy użytkowe, jednak najbardziej znana jest z cykli obiektów ceramicznych – przestrzennych form „uskrzydlonych”, w których wyraża swoje przemyślenia, pytania czy refleksje nad kondycją współczesnego świata.

Jakie jest jej podejście do sztuki, na co kładzie nacisk tworząc, co przekazuje swoim studentom – tego będzie można się dowiedzieć w Młodzieżowym Domu Kultury. Artystka ta bowiem będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu ,,Wokół Sztuki. Rozmowa z…”. Spotkanie z nią – rozmowę i pokaz jej prac – zaplanowano na najbliższą środę, 23 listopada. Początek rozmowy o godz. 17 w MDK-owskiej Galerii ,,Pędzelek”.

Zapraszamy!