Stypendia dla ,,naszych” z MDK

Po raz kolejny starosta Paweł Rajski uhonorował Stypendium Naukowym im. ks. Jan Kompałły pięćdziesięciu najlepszych i najbardziej uzdolnionych spośród ponad 6200 uczniów szkół powiatowych. Wśród dni znaleźli się także podopieczni zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury.

Stypendium wręczali starosta Paweł Rajski i przewodniczący rady powiatu ostrowskiego Andrzej Leraczyk. – Spotykamy się dzisiaj nie tylko z tymi najlepszymi uczniami, ale także z tymi, którzy mają pasje, mają coś do powiedzenia w swojej społeczności. Pragnę Wam pogratulować i powiem, że jestem z Was dumny. Są też rodzice, są opiekunowie, czyli mam dziś gości szczególnych. Na uwagę i serdeczne podziękowania zasługują także nauczyciele tej zdolnej młodzieży, którzy tak solidnie i tak twórczo pracują z naszymi uczniami. Pragnę serdecznie wszystkim pogratulować – mówił podczas gali wręczenia stypendiów w I Liceum Ogólnokształcącym Paweł Rajski.

W sumie przyznano 50 wniosków: 40 za najlepsze wyniki w nauce i 10 za szczególne osiągnięcia np. sportowe, czy artystyczne. Wśród nagrodzonych stypendiami znaleźli się także podopiecznie zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. Są to: Juliana Ashalou i Wojciech Kolaśniewski. Juliana Ashaolu od 7 lat jest uczestniczką zajęć Studia Wokalnego ART- MUSICA w Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonego przez Ewę Borowicz-Kasznicką. Utalentowana muzycznie i wokalnie. Wielokrotnie reprezentowała nasze miasto, powiat, w konkursach i festiwalach ogólnopolskich w kraju z wielkimi sukcesami. Wojciech Kolaśniewski to uczestnik zajęć wokalnych i teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Jego główną pasją jest technika sceniczna, zwłaszcza oświetlenie. Jest podporą wszelkich imprez organizowanych przez MDK, spektakli, koncertów, konkursów i festiwali. Cały czas kształci się i rozwija swoje umiejętności, bo chce zostać w tej dziedzinie profesjonalistą.