MDK zaprasza na twórcze ferie

Taniec, teatr, plastyka, śpiew, gra na instrumentach – m.in. tego będzie można doświadczyć w Młodzieżowym Domu Kultury podczas ferii. Jak co roku placówka przy ul. Wolności 10 zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia.

To już tradycja. Jak co roku w ferie MDK nie wypoczywa, ale zaprasza na zajęcia wszystkich zainteresowanych. – Nasza oferta zajęć wakacyjnych jest szeroka i atrakcyjna. Myślę, że każdy zainteresowany, który nie chce wakacji zimowych spędzać przed komputerem, a nie ma pomysłu, co zrobić z czasem wolnym, znajdzie u nas coś dla siebie – mówi dyrektor MDK w Ostrowie Anna Drobniewska.
Zajęcia są bezpłatne, otwarte, i prowadzone przez doświadczonych instruktorów, na co dzień pracujących w tej placówce. Warsztaty dedykowane do dzieci i młodzieży. Zaplanowano je na dwa tygodnie ferii, za wyjątkiem sobót i niedziel. Odbędą się w godzinach od 9 do 13 lub 14 (pełen plan ferii znajduje się na stronie internetowej MDK www.mdkostrow.pl). W ofercie placówki są m.in. zajęcia: wokalne, teatralne, plastyczne, w tym i rzeźbiarskie, dziennikarsko-fotograficzne, taneczne z podziałem na np. taniec towarzyski, estradowy, współczesny czy hip-hop. Chętni będą mogli pograć też w gry planszowe oraz w szachy. Tradycyjnie na dwa tygodnie w jednej z sal MDK zostanie rozłożony stół do ping-ponga, przy którym będą rozgrywane – cieszące się rokrocznie zainteresowaniem dzieci – rozgrywki w tenisa stołowego. Amatorzy szycia będą mogli wziąć udział w zajęciach „Igłą i nitką”, a muzyki – zagrać na keyboardzie.

– Co roku z naszej feryjnej oferty korzysta mnóstwo dzieci z Ostrowa, powiatu ostrowskiego, a nawet tych, którzy przyjechali do naszego miasta na ferie. To z myślą o nich staramy się uatrakcyjniać naszą ofertę, tak aby każdy chętny spędził w Młodzieżowym Domu Kultury twórczo, kreatywnie i bezpiecznie czas wolny – kończy Anna Drobniewska.

Zajęcia feryjne potrwają od 30 stycznia do 10 lutego. Zakończą się dorocznym balikiem karnawałowym.