Co po Dniu Ziemi?

Dwa hotele dla owadów przed budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury, a w środku – donice z kompozycjami kwiatowymi, instalacja plastyczna, instrumenty muzyczne czy gra planszowa. To pozostałości po akcji z okazji Dnia Ziemi, z których do dzisiaj można korzystać w Młodzieżowym Domu Kultury.

Dzień Ziemi w ostrowskim MDK był obchodzony 20 kwietnia. Pokrótce przypomnijmy, co się podczas niego działo. Na scenie MDK wystąpili młodzi tancerze i wokaliści – uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. Miały też miejsce działania warsztatowe: plastyczne, muzyczne, konstruowania instrumentów, florystyczne i inne. I teraz właśnie efekty tych warsztatów można oglądać w placówce. Przed budynkiem MDK stanęły dwa hotele dla owadów.

Mamy nadzieję, że będą stanowiły na zimę schronienie dla pszczół murarek, skorków, złotooków, pająków, błonkówek, bzygów i biedronek – mówi Iwona Łęcka, jedna z organizatorek Dnia Ziemi w MDK.

W środku placówki, a dokładniej na klatce schodowej i korytarzach, pojawiły się  donice z kompozycjami kwiatowymi. Istniejąca już instalacja plastyczna „O czym szumią drzewa?” wzbogaciła się o „Kodeks młodego ekologa”, który jest wypisany na liściach. Dzieci z zajęć „Rytmika i umuzykalnienie” korzystają z perkusyjnych instrumentów muzycznych wykonanych z materiałów recyklingowych. Tekturowe owady i robaki, które wykonane były na warsztatach plastycznych, zdobią klatkę schodową i prezentują bioróżnorodność fauny zamieszkującej nasze ogrody. Wychowankowie MDK mogą także korzystać z gry planszowej o tematyce ekologicznej oraz śpiewać na zajęciach piosenkę, która została specjalnie na Dzień Ziemi skomponowana i wykonana z towarzyszeniem instrumentów przez Orkiestrę Ekologiczną.