Drugie miejsce w kraju dla ostrowskiej „Mirabelki”

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim zdobyli drugie miejsce w Ogólnopolskim projekcie Lustra Bibliotek „Mirabelka”. Kiełkująca historia w 100 licy.

Autorem scenariusza warsztatów międzypokoleniowych i przebiegu projektu była pani Violetta Sikora. Wzięli w nich udział wychowankowie z dwóch form zajęć: grupa teatralna prowadzona przez panią Violettę Sikorę oraz grupa sprawne rączki prowadzona przez panią Beatę Hajdziony. Akcja przeprowadzona była we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.  Do projektu zgłosiło się 700 bibliotek z całej Polski i spośród nich nasze międzypokoleniowe warsztaty teatralno – plastyczne zdobyły drugie miejsce w kraju.

Akcja „Mirabelka” Kiełkująca historia w 100 licy polegała na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów na podstawie książki Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. Celami akcji była promocja czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowania historią Polski, włączenie społeczności do świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz organizacja warsztatów.

Projekt przerósł najśmielsze oczekiwania ich twórców, gdyż opowiedziana w książce historia, dzięki warsztatom zaczęła żyć własnym życiem, przynosząc niezwykle twórcze działania w całym kraju. Tym bardziej jest nam miło, że MDK mogło brać udział w tym przedsięwzięciu, gdyż Magazyn Literacki „Książki” uznał akcję Lustra Bibliotek  „Mirabelka”. Kiełkująca historia w 100 licy zaWydarzenie Roku 2018”.