Dzień bez Samochodu z MDK

Po raz kolejny Młodzieżowy Dom Kultury włączył się w obchody Dnia bez Samochodu. Mimo niepogody, udało się zrealizować część zaplanowanych akcji.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana dorocznie 22 września. Dołączają do niej także organizacje, działające w Ostrowie. Jedną z nich jest Stowarzyszenie ,,re-EWOLUCJA”, które Dzień bez Samochodu organizuje wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury. W tym roku akcja odbyła się w sobotę, 23 września. Niestety, pogoda nie dopisała. Mimo to organizatorzy nie poddali się i większość punktów programu udało się przeprowadzić. Jednym z nich były warsztaty plastyczne, prowadzone przez nauczycieli MDK. Uczestnicy mogli też wziąć udział m.in. w: koncercie zespołu ze szkoły muzycznej – orkiestry Young Band pod dyr. Roberta Matuszewskiego, w konkursie na najciekawszą aranżację rowerową, obejrzeć performans czy oznakować rower.