Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to zawsze okazja do złożenia życzeń naszym nauczycielom.

Tego dnia nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury na pewno usłyszeli od swoich wychowanków wiele miłych słów, podziękowań i życzeń. Oprócz tego niektórzy z nich,  wyróżniający się swoją pracą  oraz sukcesami zawodowymi, zostali uhonorowani przez panią dyrektor Annę Drobniewską nagrodą dyrektora. Wśród nagrodzonych znaleźli się również pracownicy obsługi i administracji. Poniżej prezentujemy wyróżnione osoby wraz z opisem ich działań na rzecz naszej placówki.

Aurelia Górecka

           Bardzo pracowita, z wielką kulturą i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki zawodowe. Poszukująca nowych, lepszych rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie kosztów ponoszonych przez placówkę, poprzez negocjowanie cen zamawianych produktów i usług.                                         

Jacek Kasznicki

          Wyjątkowo zdolny człowiek, zaangażowany w działalność, nie tylko artystyczną, naszej placówki. W okresie pandemii wykonał ogromną pracę nagrania czytanej przez nauczycieli „Mirabelki” i koncertu wokalno – tanecznego „Co w trawie piszczy…”. Każde z tych przedsięwzięć przyczyniło się do promocji naszej placówki.

 

Ewa Borowicz-Kasznicka

     Specjalistka w swojej dziedzinie, przygotowująca wychowanków na najwyższym poziomie do występów scenicznych. W okresie pandemii, gdy zajęcia zostały zawieszone, wraz z wokalistami przygotowała i zamieściła w sieci piosenkę nagraną w domach wychowanków. Była bardzo aktywna podczas przygotowywania spektaklu „Zakochani są wśród nas”, który niestety nie odbył się z powodu pandemii. Jej wokaliści doskonale zaprezentowali się podczas nagrywania koncertu „Co w trawie piszczy..”, dając popis nie tylko wokalny, ale również sceniczny. Koncert, który do dzisiaj można obejrzeć w sieci, zdobył sympatyków i wiele pozytywnych opinii, reklamując w ten sposób działalność placówki.

Katarzyna Bielawska, Jakub Godziszewski, Szymon Wasielak

         Doskonały tercet nauczycieli – plastyków i przyjaciół. Ich współpraca i zaangażowanie jest widoczna w każdym działaniu. Są skarbnicą niekończących się pomysłów. Aby podnieść prestiż placówki, nawiązują kontakty z galeriami i twórcami, wykraczającymi poza ramy naszego powiatu. Bardzo pracowici i przystępujący z pasją do nowych wyzwań. To dzięki nim powstała nasza galeria zewnętrzna, przyciągająca młodych i starszych do oglądania kolejnych wystaw. Bardzo aktywni, włączający się w działania sceniczne MDK, nie tylko w formie scenografii. Stale poszukujący, doskonalący i pomysłowi.

Beata Hajdziony

            Bardzo aktywna, sprawna, konsekwentna i skuteczna w podjętych przez siebie działaniach. Z wielką swobodą i pomysłem prowadzi każdą imprezę. Podczas realizacji czytania w sieci „Mirabelki”, nawiązała współpracę z autorem książki, Cezarym Harasimowiczem, uzyskując zgodę na wykorzystanie jego książki w naszym projekcie oraz filmik z rekomendacją dla widzów. Jej wielkim sukcesem jest uzyskanie zgody z wydawnictwa na całościowe zaprezentowanie w Internecie czytanej książki. Obecnie pani Beata stara się o kosz-serce na nakrętki, który stanie przy budynku MDK.

Dariusz Kępiński

           W okresie pandemii, gdy zajęcia zostały przeniesione do sieci, wykazał się dużym zaangażowaniem w funkcjonowanie zajęć online. Udzielał wskazówek nauczycielom, dbając o jakość zamieszczanych filmików i propozycji. Pracował jako fotograf oraz operator kamery podczas realizacji koncertu online, „Co w trawie piszczy…”. Człowiek teatru, o szerokiej wiedzy i zainteresowaniach, aktywny wicedyrektor.