Glany, muzyka i szablony. Wizyta MDK w Spichlerzu Polskiego Rocka

Jedyne takie muzeum w Polsce, czyli Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie był celem sobotniej wycieczki uczestników z Młodzieżowego Domu Kultury. Na miejscu zwiedzili bogatą ekspozycję, która obfituje w nietypowe eksponaty, oraz uczestniczyli w warsztatach szablonu. Dopełnieniem sobotniej wycieczki było przejście przez centrum Jarocina szlakiem znajdujących się tam wielkopowierzchniowych murali.

A na miejscu naprawdę było co robić! W Spichlerzu, który jest częścią Muzeum Regionalnego w Jarocinie, uczestnicy zajęć zwiedzili wystawę dotyczącą historii i teraźniejszości polskiego rocka zobaczyli m.in. plakaty, zdjęcia, kasety, radioodbiorniki, magnetofony i telewizory, gitary czy Kameleony, czyli nagrody wręczane zwycięzcom Wielkopolskich Rytmów Młodych, które były forpocztą jarocińskiego festiwalu. Przesz także sławetną jarocińską kładką kolejową – która znajduje się tuż przy dworcu PKP oraz w… Spichlerzu. W placówce, jak się okazało, nie brakuje też mniej typowych eksponatów jak choćby sukienki Anji Orthodox czy glanów, a warto dodać, że to właśnie w Jarocinie znajduje się pomnik glana. Zwiedzanie zostało zakończone warsztatami szablonu, podczas których można było wykonać torbę ozdobioną samodzielnie wyciętym szablonem.

Dopełnieniem sobotniej wycieczki było przejście przez centrum Jarocina szlakiem znajdujących się tam wielkopowierzchniowych murali. W wycieczce, która miała miejsce, w sobotę, 20 listopada, wzięli w niej udział uczestnicy zajęć teatralnych i dziennikarsko-filmowych w ostrowskim MDK, pod opieką Dariusza Kępińskiego i Hanny Olejnik.