III Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” 2019

6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się już po raz trzeci Przegląd Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” 2019.

 

W ubiegłych latach „Belferiada” skierowana była do nauczycieli obdarzonych talentem wokalnym i plastycznym. W tym roku poszerzyła swoją formułę zapraszając również tych, którzy realizują swoje pasje w różnych formach tańca.

W Przeglądzie wzięło udział 7 wokalistów, 7 plastyków i 9 tancerzy. Inicjatorka Przeglądu, pani dyrektor Anna Drobniewska, powitała uroczyście wszystkich zaproszonych w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek”, gdzie przygotowano wernisaż prac konkursowych oraz prac nauczycieli MDK. Wystawa zadziwiła bogactwem form. Znalazły się na niej obrazy olejne, akwarele, rysunek tradycyjny i niekonwencjonalny – wypalany, fotografia, ceramika i rękodzieło (patchwork). Druga część Przeglądu odbyła się na sali widowiskowej MDK, gdzie mogliśmy oglądać zmagania wokalne i taneczne. Po wystąpieniu wszystkich uczestników Przeglądu usłyszeliśmy przygotowany specjalnie na tę okazję program muzyczny nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury.

Młodzieżowe jury w składzie: Gabriela Grzyb, Jakub Jeziorek, Justyna Zwiernik, Magdalena Szczap, Marta Sufryd i Anna Michalak przyznało Grand Prix w trzech kategoriach. Statuetka dla najlepszego wokalisty powędrowała do Anity Śledzińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Przygodzicach. Wśród plastyków zwyciężyła ceramika Pauliny Dobrzyńskiej, a za najlepszych tancerzy uznano zespół tańca ludowego „Głogowianie” reprezentujący Szkołę Podstawową im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie.