Kolejna Belferiada za nami

Jak zwykle IV Przegląd Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” 2020 zgromadził wielu zdolnych nauczycieli, którzy mieli możliwość zaprezentować swoje talenty. Jednak w tym roku został nagrany i udostępniony publiczności na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Uczestnicy mogli zaprezentować się w wybranej dziedzinie: plastyka, fotografia, taniec i śpiew. Swoje prace plastyczne zaprezentowali: Renata Sikora z Przedszkola nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim, Marlena Szczepańska z Przedszkola nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim, Iwona Szwarczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, Magdalena Kubicka z Publicznego Przedszkola w Raszkowie, Maria Łuczak-Wasielak z Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim, Paulina Dobrzyńska (zgłoszenie indywidualne), Karolina Treska ze Szkoły Kwitnącej Myśli w Ostrowie Wielkopolskim, Krzysztof Ryfa ze Szkoły Podstawowej „Edukator” w Ostrowie Wielkopolskim. W naszej galerii obok prac uczestników swoje obrazy pozakonkursowo zaprezentowali nauczyciele zajęć plastycznych MDK – Katarzyna Bielawska, Jakub Godziszewski i Szymon Wasielak. W galerii znalazły się także dwie fotografie autorstwa Hanny Bukowczyk z Przedszkola nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim i Elizy Piaskowskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. 

Wśród wokalistów wystąpili: Joanna Fidyka i Marta Szymczak z Przedszkola nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim, Emilia Torz z Przedszkola nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, Bogna Skrzypczak- Walkowak z Mediateki w Ostrowie Wielkopolskim, Sylwia Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Lamkach i Marika Andrzejewska z Przedszkola nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakończenie przeglądu uświetniły występy taneczne naszej nauczycielki Bernadety Matysiak i ubiegłorocznych laureatów, Zespołu Tańca Ludowego „Głogowianie” w składzie: Mariola Janiak, Jerzy Janiak, Donata Kaczocha, Waldemar Kaczocha, Ewa Hałas, Zdzisław Hałas. Zaprezentowali tańce z okolic Kalisza (Chodzony, Lander Marynia, Koza i Okrągły).

Tradycją Belferiady jest także występ nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury. Tym razem zaprezentowali się w utworach „Sobie i Wam” oraz „Piosenki wystarczy dla wszystkich”. W skład formacji „Pokój nauczycielski”  weszli w tym roku: Anna Drobniewska, Jakub Godziszewski, Mariusz Chocaj, Katarzyna Bielawska, Iwona Smektała-Strzelczyk, Aleksandra Antczak, Violetta Sikora, Katarzyna Kupijaj, Beata Hajdziony, Szymon Wasielak, Jacek Kasznicki, Ewa Borowicz-Kasznicka, Iwona Łęcka, Bernadeta Matysiak i Dariusz Kępiński.

Tegoroczne jury w składzie: Jakub Godziszewski, Dariusz Kępiński, Ewa Borowicz-Kasznicka, przyznało następujące nagrody. W kategorii plastyka Grand Prix otrzymał – Krzysztof Ryfa za obraz „Między Niebem   a Ziemią”, w kategorii fotografia – Hanna Bukowczyk za „Południe w Pradze”, w kategorii wokalista – Sylwia Szymczak, która zaśpiewała piosenkę „Tamten maj” z repertuaru zespołu Bajm. Nagrodę publiczności poznamy niebawem, gdyż przyznają ją internauci poprzez głosowanie na naszej stronie facebookowej. Zapraszamy do głosowania!