Coś się kończy, coś się zaczyna

Godzinny koncert dał w miniony piątek MDK-owskiChórek Trelemele. Publiczność usłyszała przede wszystkim znane polskie utwory dziecięce, a także jeden skomponowany przez dotychczasową prowadzącą zespół – Natalię Janowską. Piątkowy występ był dla niej pożegnaniem z chórem, bowiem do prowadzenia „Trelemelków” wraca założycielka zespołu – Natalia Hebisz.

 

W ChórkuTrelemele” Młodzieżowego Domu Kultury aktualnie śpiewają dzieci od 4 do 10 roku życia. I je właśnie zobaczyliśmy na scenie MDK w piątek, 8 marca. W wykonaniu młodych wokalistów publiczność usłyszała dziesięć utworów. Prócz znanych polskich kompozycji, dedykowanych do dziecięcych słuchaczy i wykonawców, były też jeden stworzony przez Natalię Janowską pod tytułem właśnie Trelemele”.  Publiczność usłyszała między innymi takie utwory jak: „Dłonie” (sł. Jacek Cygan, muz. Rafał Paczkowski), „Radość”, „Miłość” (obydwa – sł. i muz. Agata Świętoń), „Online”, „Góry do góry” (obydwa sł. i muz. Piotr Nazaruk – Małe TGD). Nie zabrakło też piosenki „Kundel bury”, do której „Trelemelkom” akompaniowała na gitarze Maria Olejnik, podopieczna w MDK Mariusza Łęckiego. Chórkowi towarzyszyło trio w składzie: wspomniany już Mariusz Łęcki na gitarze, Mariusz Chocaj – instrumenty klawiszowe, akordeon i cajon oraz Michał Jakubek – gitara basowa. Na zakończenie nie zabrakło bisu, poprzedzonego wielkimi brawami i kwiatami dla prowadzącej zespół. Koncert był bowiem pożegnaniem Natalii Janowskiej z chórem.

Chórek prowadziłam trzy lata. Zależało mi głównie na rozśpiewaniu, umuzykalnieniu dzieci i pobudzaniu ich twórczości i kreatywności. Pragnęłam, by dzieci poznawały piosenki, które mają pozytywny przekaz, dobrą melodię i energię. Dobierałam więc takie utwory, które wniosą radość i zachęcą dzieci do śpiewania – mówi Natalia Janowska.

Chórek dziecięcyTrelemele” Młodzieżowego Domu Kultury działa od lat. Został założony przez nauczycielkę śpiewu i gry na gitarze Natalię Hebisz. Na czas jej nieobecności zastępowała ją Natalia Janowska, która w MDK prowadzi Młodzieżowy Zespół Wokalny Tuesday Tunes. I tę formacjęnadal będzie prowadzić, natomiast do Trelemele wraca dotychczasowa prowadząca – Natalia Hebisz.