Koncert wiosenny w MDK

Muzyka, śpiew, taniec i teatr – to składowe Koncertu Wiosennego, który tuż przed majówką odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Na scenie w placówce wystąpili wychowankowie i nauczyciele MDK.
 
Wieczór rozpoczął się piosenką „Here comes the Sun” z repertuaru The Beatles. I to właśnie ten utwór był motywem przewodnim całego Koncertu Wiosennego. Samo widowisko łączyło sztukę muzyczną, taneczną i teatralną, a różnorodność repertuaru – od ballad po popowe hity – sprawiła, że każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Wykorzystane utwory to wypadkowa ciekawych form i treści muzycznych znanych i mniej znanych utworów z dobrym przekazem.
 
Występy wokalistów pod kierunkiem Jacka Kasznickiego i Iwony Smektały – Strzelczyk były doskonale zaaranżowane przez Mariusza Łęckiego i zagrane przez zespół instrumentalistów, składający się głównie z nauczycieli oraz przyjaciół MDK, co dodało profesjonalizmu i bogactwa dźwięków. Na deskach MDK zaprezentował się także Zespół Parter, który zaprezentował dwa autorskie utwory.
 
Solówki, duety oraz grupy taneczne pod kierunkiem Katarzyny Zaremby i Bernadety Matysiak dopełniały całość swoim dynamicznym i pełnym energii występom. Były tańce nowoczesne, baletowe i hip-hopowe – każdy z zespołów przyniósł na scenę coś unikalnego.
 
A pomiędzy poszczególnymi utworami nie było tradycyjnych słownych zapowiedzi, a drobne scenki teatralne, w których wystąpili nauczyciele MDK.
 
Wieczór zakończył się piosenką finałową „Walking on Sunschine” i brawami na stojąco. Publiczność reagowała entuzjastycznie, nagradzając artystów gromkimi brawami i okrzykami. Cały koncert odbywał się na żywo, a interakcja z publicznością dodawała mu energii i spontaniczności.
 
Reżyserkami koncertu były nauczycielki MDK: Natalia Janowska, Katarzyna Zaremba i Violetta Sikora. Wydarzenie miało miejsce w piątek, 26 kwietnia, w Młodzieżowym Domu Kultury.