Laur Kultury dla Mariusza Chocaja

Laury Kultury 2023 Starosty Ostrowskiego wręczone. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał także nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury Mariusz Chocaj.

– „Powiat tworzą ludzie” to hasło przyświeca nam w związku z jubileuszem 25-lecia naszego powiatu. I powiat tworzą także artyści, twórcy i animatorzy kultury, którym dziś chcemy podziękować za ich działalność. To zawsze dla nas trudna decyzja, kogo wybrać do nagrody, bo osób zasługujących na to wyróżnienie jest wiele”  mówił podczas uroczystości w Ostrowskim Centrum kultury starosta Paweł Rajski.

W tym roku przyznano 14 nagród, w tym dwa Laury Kultury za całokształt działalności. Jedno wyróżnienie otrzymał także Mariusz Chocaj, nauczyciel w MDK. A tak uzasadniono przyznanie mu statuetki:

„Mariusz Chocaj – animator kultury obdarzony wieloma talentami, w tym umiejętnością przełamywania barier, porywania do wspólnej zabawy co w jego pracy ma szczególne znaczenie. Z wykształcenia nauczyciel muzyki związany na co dzień z Młodzieżowym Domem Kultury. Znany także z gry na cajonie. Sam mówi, że prowadzi zajęcia na białych i czarnych klawiszach, czyli uczy dzieci i młodzież gry na keyboardzie.

Ze starszą młodzieżą prowadzi zajęcia zespołów wokalno-instrumentalnych. Pod jego kierunkiem nie tylko grają znane covery, ale uczą się nowych aranżacji oraz przygotowują własne utwory. Przykładem są chociażby osiągnięcia zespołu Parter, który za utwór Bezsenność otrzymał pierwsze miejsce i nagrodę za najlepszy utwór autorski podczas Festiwalu Piosenki Młodzieżowej.

Jest także bardzo zdolnym aktorem. Ostatnio wcielił się w główną rolę w spektaklu dla dzieci, pod tytułem Trupa Tomka Dropsa. Spektakl grano w MDK kilkakrotnie, przy pełnej widowni, a tytułowy Tomek Drops został zagrany wręcz brawurowo”.

Laury Kultury 2023 Starosty Ostrowskiego także w tym roku otrzymali: Edyta Ostojak-Mącik, Krzysztof Ryfa, Iwona Garbacz, Robert Adamczak, Krzysztof Morta, Adrian Matys, Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy”, Paulina Ibron, Tomasz Grzelak, Chór „Radość”, Jan Popis, zespół Big Cyc.

Wręczenie Laurów Kultury odbyło się 2 grudnia 2023 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.