MDK na Dniu bez Samochodu

Jak o roku Młodzieżowy Dom Kultury zachęca do udziału w Dniu bez Samochodu. Tegoroczna akcja zaplanowana jest na sobotę, 23 września, na rynku. W jej ramach odbędą się m.in.: warsztaty plastyczne, koncert, stacja „Rowerkowo”, znakowanie rowerów, konkursy.

W sobotę, 23 września, od godz. 11 do godz. 14 na ostrowskim rynku sporo się będzie działo. Na atrakcje mogą liczyć młodzi mieszkańcy miasta – do nich są kierowane warsztaty plastyczne oraz stacja „Rowerkowo”. Wszyscy chętni natomiast mogą wziąć udział w konkursie na najciekawszą aranżację rowerową. By w nim uczestniczyć, należy przybyć na rynek w ciekawie „przebranym” rowerze. W poprzednich latach uczestnicy tej modowo-rowerowej rywalizacji przyjeżdżali przebrani za drzewa, ptaki, ogrodników… Warto więc puścić wodze fantazji, bo na zwycięzców czekają nagrody.

Rowerzyści, którzy w sobotę przyjadą na rynek, będą też mogli oznakować swój jednoślad. A wszyscy chętni wysłuchać koncertu, który o godzinie 11 da zespół Young Band z Zespołu Szkół Muzycznych. Będzie też coś dla widzów, a mianowicie o godz. 12.30 zobaczymy performans pt. „Otulina”. Także na rynku będzie można uczestniczyć w otwartej dyskusji „Rower na wakacje i nie tylko”.

Dzień bez Samochodu w tym roku odbywać się będzie nie tylko na rynku. Kilka punktów programu mieć będzie miejsce na ulicy Kościelnej. Będzie można tam m.in. obejrzeć happening, a także przyjrzeć się pokazowi alternatywnego parzenia kawy.

Akcję organizuje Stowarzyszenie „re-EWOLUCJA” wraz z Młodzieżowym Domem Kultury i przy wsparciu m.in. Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sponsorów.