Nagrody starosty

3 listopada starosta ostrowski Paweł Rajski uhonorował nauczycieli, którzy szczególnie wyróżnili się swoją pracą w minionym roku szkolnym.

Starosta podziękował wszystkim nagrodzonym za pracę w szczególnych warunkach pandemii, która była wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor naszej placówki Anna Drobniewska, która dbała, by w czasie pandemii uczestnicy zajęć mogli w pełni korzystać z szerokiej oferty zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w ramach akcji „Zostań w domu. Kreatywnie z MDK”. Na uwagę zasługuje też wielkie zaangażowanie pani dyrektor w przeprowadzenie  przedsięwzięć kulturalnych, które z jej inicjatywy zaistniały w naszej placówce. Wśród nich wymienić możemy min. „Kuturalki”, „Belferiadę”, koncert on-line „Co w trawie piszczy..”, film „Pusto tu bez Was” czy akcja czytania przez nauczyieli MDK książki Jerzego Harasimowicza „Mirabelka”.

Nagrodę otrzymała również nauczycielka zajęć teatralno – plastycznych i klubu gier planszowych pani Honorata Maciejewska, która jest pomysłodawczynią Turnieju Gier Planszowych, wystawy plastycznej uczestników naszych artystycznych zajęć. Ponadto czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym powiatu ostrowskiego jako juror konkursów „Mam talent” w SP 5, czy „Przeglądu Słowa” w ZSP CKU w Przygodzicach.

Nagrodzony został także nauczyciel prowadzący zajęcia gry na gitarze, ukulele oraz zespół wokalno – instrumentalny – pan Mariusz Łęcki. Doceniono go jako świetnego pedagoga, gitarzystę, pianistę i kompozytora oraz twórcę i współtwórcę licznych imprez muzycznych, do których tworzy autorskie aranżacje. W czasie pandemii nagrał niezwykle bogatą kolekcję filmów instruktażowych z nauki gry na gitarze, ukulele i aranżacji na różne instrumenty na autorskim blogu internetowym „Zostań w domu z gitarą”.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.powiat-ostrowski.pl