Nagrodzeni z MDK

Nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury ponownie docenieni podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Prestiżowe nagrody otrzymali nauczyciel gry na gitarze i ukulele Mariusz Łęcki oraz Krystyna Wojczyńska.

Dzień Edukacji Narodowej co roku jest uroczyście obchodzony w powiecie ostrowskim. To święto jest okazją do złożenia gratulacji i podziękowań nauczycielom oraz dyrektorom, którzy uczą w powiatowych szkołach ponadpodstawowych. Tegoroczne oświatowe święto odbyło się 12 października w n-klubie. Sztuka i edukacja w Ostrowie, dawnym Klubie Nauczyciela. Podczas uroczystości starosta Paweł Rajski wręczył dyplomy przygotowane przez artystę plastyka Piotra Łopatkę 19 nagrodzonym, wśród których byli i nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

Poniżej kilka słów o nich:

Mariusz Łęcki – nauczyciel gry na gitarze oraz ukulele. Pod jego okiem wychowankowie poznają nie tylko tajniki gry na tych instrumentach, ale również szerokie spektrum kultury i zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczyciela. To także świetny instrumentalista, pomysłodawca i organizator Przeglądu Twórczości Okołogitarowej „Gitarownia” oraz koncertów, które od wielu lat odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Krystyna Wojczyńska – nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury oraz przewodnicząca MK NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania. Jako jedna z niewielu osób związanych z oświatą może poszczycić się nieprzerwanym 50 letnim stażem pracy. W ciągu tych lat dała się poznać jako autorka tekstów poetyckich, organizatorka licznych konkursów, wystaw oraz wernisaży plastycznych i poetyckich. Od początku sprawowania funkcji przewodniczącej związku aktywnie współpracuje z placówkami oświatowymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami działającymi na rzecz oświaty.