Nasi dziennikarze na pierwszym!

Redakcja ,,nasze eMDeKa” zwycięska! Nasi dziennikarze w Konkursie Jednodniówek zajęli I miejsce.

Konkurs Jednodniówek został przeprowadzony w minionym roku szkolnym przez ostrowskie I Liceum Ogólnokształcące w ramach Powiatowych Warsztatów Dziennikarskich. Odbywał się on w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy spotkali się na warsztatach w I LO z gościem – Pawłem Dybałą,  adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestnikami byli przedstawiciele szkolnych gazet z szkół ponadgimnazjalnych i z Młodzieżowego Domu Kultury. Po miniwykładzie dotyczącym mangi, w której gość ,,Pierwszego” się specjalizuje, był czas na konferencję prasową. Następnie zadaniem uczestników warsztatów było stworzenie jednodniówki – gazety ciekawie opisującej to właśnie wydarzenie.

Redakcję ,,naszego eMDeKa” w tym konkursie reprezentowały trzy młode dziennikarki: Monika Myślińska, Wiktoria Misiak, Maria Adamiak. Ich praca została oceniona bardzo wysoko. Na konkursie zostały docenione I miejscem! Rozstrzygnięcie odbyło się w czerwcu 2017 r.

Zajęcia dziennikarskie w Młodzieżowym Domu Kultury są prowadzone przez Hannę Olejnik. Ich uczestnicy wydają własną gazetkę ,,nasze eMDeKa”, w której zamieszczają swoje teksty: duże artykuły, felietony, komentarze. W roku szkolnym grupa bierze udział także w wycieczkach tematycznych np. na wystawy czy na spotkania autorskie,w czerwcu 2017 r. młodzi dziennikarze odwiedzili siedzibę Radia Centrum w Kaliszu.