Bernadetta Matysiak

BERNADETA MATYSIAK


Od 2011 r jestem nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury gdzie prowadzę zajęcia Baletowe. Praca z dziećmi jest moja pasją, uczy mnie pokory i odpowiedzialności jak również rozwija oraz pozwala realizować nowe wyzwania. Dzieci są dla mnie inspiracją do tworzenia nowych dzieł oraz spełniania ich marzeń.

Jestem absolwentką studiów stacjonarnych o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna z arteterapią. Jestem również  absolwentką Akademii Tańca w Warszawie o specjalności Instruktora Tańca. Corocznie biorę udział w warsztatach z zakresu stepu amerykańskiego u Iriny Nowakowskiej gdzie również otrzymałam Certyfikat nauki stepu amerykańskiego. Chciałabym szczególnie podkreślić, że jestem osobą,  która jest bardzo silnie związana  z kulturą. Trzynaście lat tańczyłam w zespole ludowym „Gorzyczanie” .Obecnie śpiewam z kapelą ludową „Furmany”. Jestem zwolenniczką gwary wielkopolskiej i ludowej.  

Moi rodzice zaszczepili we mnie przekonanie, że dzięki sumiennej, rzetelnej i ciężkiej pracy można osiągnąć największy sukces – mimo trudności, jakie niejednokrotnie napotyka się na ścieżce kariery zawodowej i artystycznej należy realizować postawione sobie cele.

Jestem świadoma iż w pracy nigdy nie należy się poddawać.Trzeba dążyć do tego by w pełni zrealizować swoje marzenia – nawet, gdy innym wydaje się to niemożliwe, nierealne. Jak każdy człowiek mam wady i zalety. Staram się wnosić do mojego życia wiele pozytywnej energii i zapału. Jestem osobą wrażliwą, kreatywną, otwartą i cierpliwą.

Moją pasją są podróże i odkrywanie nowych miejsc co stanowi integralną część mojego życia, dając możliwość do tworzenia nowych dzieł o artystycznym charakterze, które są niezmiernie potrzebne w obecnie otaczającym nas świecie pozbawionym kreatywności i artyzmu. W wolnym czasie słucham muzyki która towarzyszy mi od najmłodszych lat. Słucham prawie każdego rodzaju, w zależności od nastroju.

Zajęcia BALETOWE  przeznaczone są nie tylko dla dzieci energicznych, które lubią zabawy ruchowe, ale i dla takich – w których zamiłowanie do ruchu trzeba dopiero rozbudzić.

Balet uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny, pomaga rozwinąć harmonijną koordynację ruchową, zachęca do inwencji twórczej. Dzieciom „dynamicznym” pozwala na rozładowanie energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie swej nieśmiałości, motywuje do współdziałania w grupie, uwrażliwia na sztukę, a szczególnie na muzykę, wprowadza w świat piękna.