Poplenerowo w galerii

„W gościnie u Lipskich – 2.” – wystawę pod tym tytułem można obecnie oglądać w MDK-owskiej Galerii. Na ekspozycji zobaczymy kilkadziesiąt rewelacyjnych prac, które powstały podczas młodzieżowego pleneru malarskiego w Lewkowie. Autorami obrazów i rysunków są uczestnicy zajęć plastycznych w MDK. 

 

To kolejna poplenerowa wystawa w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury. Zobaczymy na niej efekty działań plastycznych młodzieży, która wzięła udział w plenerze zorganizowanym przez ostrowski MDK. Miał on miejsce w czerwcu – od 26. do 30., odbył się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lewkowie, a uczestnicy pracowali na nim pod okiem nauczycieli MDK: Katarzyny Bielawskiej, Jakuba Godziszewskiego i Szymona Wasielaka.

Uczestnicy pleneru podejmowali w jego trakcie wyzwania malarskie, graficzne i rysunkowe. Warto dodać, że rysunek i malarstwo z natury samo w sobie było dla nich wyzwaniem – mówi Jakub Godziszewski. – Plener był przeznaczony dla nieco starszych uczestników zajęć plastycznych w MDK. Dla części z nich taka praca była zupełnym novum, po raz pierwszy brali udział w działaniach plenerowych, poza pracownią – dodaje Jakub Godziszewski.

Wystawa jest czynna od piątku, 6 października. Na pracach zostały uwiecznione m.in. natura, park, detale roślinne, a także sam lewkowski pałac i jego najbliższe otoczenie. Warto dodać, że prace młodych uczestników zajęć w MDK można było oglądać w Lewkowie, zaraz po zakończeniu artystycznego pleneru; teraz dostępne są na miejscu – w Galerii MDK. Zapraszamy do zwiedzania.