Ptasie grafiki nagrodzone

23 października w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród  uczestnikom X Powiatowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.

 

Już po raz dziesiąty Powiatowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży przyciągnęło wielu uczestników, którzy chcieli spróbować swoich sił w grafice. Inspiracją motywu przewodniego tegorocznej edycji biennale stał się wiersz Juliana Tuwiama „Ptasie radio”. Spośród 160 prac jury w składzie: przewodniczący – prof. Dr hab. Tadeusz Gaworzewski z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, UAM w Poznaniu oraz mgr Szymon Wasielak – artysta plastyk, rysownik, postanowiło przyznać 25 równorzędnych nagród i 25 równorzędnych wyróżnień. Prace nagrodzonych i wyróżnionych młodych grafików mogliśmy oglądać od 8 października w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek”. Gospodarze galerii Katarzyna Bielawska i Jakub Godziszewski twierdzą, że wystawa pokonkursowa jest ogromnie różnorodna i bogata pod względem treści i wielorakich technik graficznych.

Uroczystość rozdania nagród uświetniły swoim występem wokalistki z grupy pani Iwony Strzelczyk-Smektały: Izabela Staroń i Karolina Skoczek. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.