Ruszają zapisy do MDK

Od 3 kwietnia zapisy, a 7 kwietnia – Drzwi Otwarte. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w swoje progi. To właśnie w tej placówce dzieci i młodzież mają do wyboru twórcze zajęcia spośród kilkunastu różnych form.

MDK ma szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży spędzania wolnego czasu. To tutaj od lat prowadzone są z sukcesami takie formy jak między innymi: plastyczne, teatralne, taneczne, wokalne, muzyczne. Warto dodać, że w ich ramach działają różne sekcje – tańca na przykład nauczą się i amatorzy baletu, i zwolennicy tańca współczesnego czy też towarzyskiego; swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy teatru, w którym słowo i jego interpretacja odgrywa kluczową rolę, ale i teatru cieni czy teatru ruchu. Na plastyce można zaczerpnąć praktycznych informacji m.in. o rzeźbie, malarstwie, grafice, rysunku… Chętni do nauki gry na instrumentach mają do wyboru keyboard, gitarę czy udział w zespołach muzycznych. Wokaliści mogą śpiewać solo, w zespołach i w chórku. Placówka, wychodząc na wprost oczekiwaniom dzieci i młodzieży, rozszerza także swoją ofertę. Od kilku w MDK przy ul. Wolności 10 działają zajęcia m.in.: rękodzieła artystycznego, dziennikarskie, poetycko-literackie, szachowe  czy badawcze, a także Klub Gier Planszowych. A to jeszcze nie cała oferta, którą ma placówka (szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MDK).  

– W Młodzieżowym Domu Kultury można wybierać spośród wielu różnych form zajęć, adekwatnych do wieku i zainteresowań chętnych. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od poniedziałku do soboty i są skierowane do dzieci od 3 roku życia i do młodzieży uczącej się do 25 roku życia – wyjaśnia szefowa MDK Anna Drobniewska.

Zapisać się na zajęcia w nowym roku szkolnym 2018/2019 będzie można niebawem. Placówka rozpoczyna nabór już we wtorek, 3 kwietnia. Warto się pospieszyć, bo – jak pokazują lata minione – na niektóre formy wolne miejsca kończą się dość szybko. Nabór trwa do końca czerwca. – Przy przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń – wyjaśnia szefowa MDK. – Aby zapisać dziecko na zajęcia, jego rodzic czy opiekun musi dostarczyć do sekretariatu MDK prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia, którą można odebrać od nas osobiście lub wydrukować z naszej strony internetowej. Przy okazji warto zapoznać się z zasadami zapisów – dodaje Anna Drobniewska.

Niezdecydowani, co wybrać, będą mogli się dowiedzieć więcej podczas dorocznych Drzwi Otwartych. A te już niebawem – w sobotę, 7 kwietnia. Tego dnia placówka będzie czynna w godz. od 10 do 13, będą obecni wszyscy nauczyciele, którzy z chęcią opowiedzą o tym, co dzieje się na co dzień w MDK. – Nasze zajęcia rozwijają kreatywność dzieci i młodzieży, którzy nie boją się mówić o swoich nieszablonowych pomysłach. Nasi wychowankowie twórczo się rozwijają, zadają pytania, nie boją się twórczych poszukiwań. Wiemy, że dzieci dobrze się u nas czują. Często ktoś zaczyna chodzić do MDK w wieku kilku lat, a kończy w momencie zdania matury czy wyjazdu na studia. Wielu naszych wychowanków odnosi sukcesy w konkursach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych – podkreśla dyrektorka MDK.

Warto dodać, że w MDK odbywają się nie tylko zajęcia. W placówce przy ul. Wolności 10 regularnie organizowane są wystawy w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży, systematycznie mają miejsce koncerty – m.in. rockowe w sali widowiskowej, to miejsce także wielu spotkań z ludźmi sztuki, organizowane są konkursy, przeglądy, a także zabawy.