„Słońce w kapeluszu”

23 czerwca odbył się w naszej placówce koncert „Słońce w kapeluszu”, który był podsumowaniem roku szkolnego 2020/2021.

Pomysłodawcą koncertu była dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – Anna Drobniewska. Po tak trudnym dla wszystkich roku szkolnym chcieliśmy przesłać wszystkim naszym wychowankom i rodzicom, tak jak w piosence Tadeusza Rosa, dużo słońca, radości i animuszu.

W koncercie wystąpili wokaliści ze Studia Muzycznego Art.-Musica, Junior Swing pani Ewa Borowicz – Kasznickiej, wokaliści z grupy pani Iwony Smektały – Strzelczyk, chórek Trelemele prowadzony przez Natalię Janowską oraz tancerze pod kierownictwem Alicji Zaremby, Katarzyny Zaremby i Bernadety Matysiak. W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Góry do góry”, „Lato na wsi”, „Słucham cię w radiu” Anny Karwan, „Ale jazz” Sanah, „Niepoprawna” Patrycji Markowskiej czy „Ja wysiadam” Anny Marii Jopek. Koncert uświetniły również występy taneczne .  W ramach niespodzianki dla wychowanków wystąpił także zespół Pokój Nauczycielski, składający się z grona pedagogicznego naszej placówki, w piosence „Szklany sufit” z repertuaru Three of Us.

W koncercie po raz ostatni wzięły udział Ewa Borowicz – Kasznicka (nauczycielka śpiewu) oraz Alicja Zaremba (nauczycielka tańca), które od września przechodzą na emeryturę. Słowa podziękowania za wiele lat twórczej pracy i liczne sukcesy na scenach polskich i zagranicznych oraz prezenty przekazali Paweł Rajski Starosta Ostrowski, Anna Drobniewska – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Dorota Krakowska – przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele MDK oraz sami wychowankowie. Nie udało się uniknąć łez i wzruszenia, gdyż obie panie łączy z wychowankami niezwykła więź i wiele wspólnie spędzonych godzin pracy, prób, występów, wyjazdów i wyjątkowych relacji budowanych latami. Wszyscy będziemy bardzo tęsknić, mając jednakże w pamięci miłe wspomnienia i wspólne przedsięwzięcia artystyczne.