Stypendystki z MDK

Marta Dembska i Martyna Sokołowska ze Stypendium Starosty im. ks. Jana Kompałły! Nagrodzone od lat uczestniczą z sukcesami w zajęciach baletowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, a teraz zostały docenione za swoje zaangażowanie i pasję. 

Już po raz dwunasty starosta Paweł Rajski wręczył Stypendia Starosty im. ks. Jana Kompałły uzdolnionej młodzieży powiatowych szkół ponadpodstawowych. Stypendium to duże wyróżnienie, bo przeznaczone jest zaledwie dla pięćdziesięciorga  z ponad 8 tysięcy uczniów, którzy uczą się w szkołach powiatu ostrowskiego. W tym gronie znalazło się też 10 stypendystów, którzy zostali wyróżnieni za szczególne osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały Marta Dembska i Martyna Sokołowska, uczestniczki zajęć baletowych w Grupie Fantazja „Impuls”, prowadzonych przez Bernadetę Matysiak.

Martyna Sokołowska – od 11 lat jest uczestniczką zajęć baletowych w Grupie Fantazja „Impuls”. Na swoim koncie ma liczne występy m.in. tańczyła z Royal Moscow Ballet, była uczestniczką warsztatów z najlepszymi tancerzami szkół baletowych z Polski i Japonii „Młody Duch Tańca”. Jest tancerką kompletną, o doskonałej technice, zarówno w tańcu klasycznym, jak i współczesnym. Licznie nagradzana w Polsce i za granicą, ostatnio na Eurofestiwalu Ryga Symphony 2022 zdobywczyni 1. miejsca i najwyższych ocen. Zdobywczyni 1. miejsca na Ogólnopolskim Konkursie „Dance Super Star” w tańcu współczesnym oraz 2. miejsca za duet w tańcu klasycznym. Zdobywczyni 3. miejsca w tańcu klasycznym na Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Taneczne Pejzaże”. Na festiwalu „Bas Dance” zdobyła 1. miejsce oraz Grand Prix dla najlepszej tancerki turnieju.

Marta Dembska – w zajęciach baletowych w Grupie Fantazja „Impuls” uczestniczy od 4 roku życia. Jest doskonałą tancerką zarówno w formach baletowych, jak i tańca współczesnego. Swoje umiejętności taneczne prezentuje na polskich i zagranicznych scenach. Ostatnio nagradzana na Ogólnopolskim Festiwalu „Magia tańca” oraz Festiwalu „Bas Dance”: taniec współczesny – 1. miejsce, na Międzynarodowym Festiwalu „Dance Super Star”, również taniec współczesny – 1. miejsce, na Ogólnopolskim Festiwalu „Taneczne Pejzaże” – 2. miejsce.

Uroczystość odbyła się 29 września 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym. Dla stypendystów i zaproszonych gości wystąpił duet instrumentalny z Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy Trzcińskiego z Ostrowa Wielkopolskiego w składzie Ewa i Paweł Obsadni.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim